Chasing Yello: plav, zlatá rybko! (aplikace)

Reklama

Občas má člověk pocit, že vymyslet úspěšnou hru vlastně není nic složitého. Stačí jednoduchý nápad doplnit několika tradičními ingrediencemi a úspěch se dostaví. Stejně jako u Chasing Yello.

Myšlenka této jednoduché hry je skutečně prostá. Stanete se rybičkou v akváriu, která se dostala na svobodu a snaží se utéct své majitelce. To ale vůbec nebude tak snadné. Rybku sice v jednoduchém vodním korytu udržíte celkem snadno, stačí naklánět mobilem, musíte se ale také vyhnout řadě překážek. Některé jen správně minete, jiné musíte přeskočit či podplavat. To provedete buď přejetím prstu směrem od sebe, nebo k sobě. Rychlost vašeho útěku se postupně zvyšuje, objevují se stále nové překážky a dojde i na boj o život s podběrákem.

Načasovat správně veškeré přeskakování, podplavávání a vyhýbání není vůbec jednoduché, cestou navíc musíte posbírat co nejvíce bodů za sbírání hvězdiček. Za ty přikoupíte své rybce různá vylepšení, která ji udrží déle naživu. Hra vám také dává nejrůznější úkoly, za které sbíráte další ocenění.

Skóre řeší Chasing Yello podobně jako slavnější Doodle Jump. Čím dál se dostanete, tím víc bodů získáte. Stačí ale nejmenší chyba a jedete od začátku. Body na konci hry ještě můžete rozmnožit za nejrůznější bonusy.

I když je Chassing Yello docela jednoduchá, zábavy s ní užijete překvapivě hodně. Obzvláště pokud začnete soutěžit i se svými přáteli.

Mínusem je možná až příliš dětinská grafika a neskutečně mě iritoval hlas malé holčičky. Zvuk ale můžete pochopitelně vypnout.

Odkaz na stažení

Operační systém: iOS 4.0 a vyšší

Cena: dočasně freeware

Reklama