Chcete rychlá data? Převezte je autem!

Reklama

T-Mobile se nechal vyhecovat na souboj v nejrychlejším přenosu velkých datových objemů. Do soutěže se kromě LTE sítě T-Mobile zapojil i pečlivě vycvičený poštovní holub a rychlé závodní auto. Co myslíte, kdo přenesl 8 GB dat nejrychleji?

V době pomalých modemů se vyprávěl vtip o tom, že rychleji než přes telefonní kabel přenesete data na disketě, kterou strčíte do síťové kabely. Vypadá to, že i přes veškerý pokrok technologií je ten vtip stále pravdivější, než bychom si v nejtemnějších snech představovali.

Rozkaz zněl jasně: přenést 8 GB (což je pravděpodobně nejobvyklejší velikost současných flash disků) z Mladé Boleslavi do Liberce. Proč byla zvolena právě tato dvě města? Čistě z propagačních důvodů, v Mladé Boleslavi má totiž T-Mobile spuštěno LTE, v Liberci zase HSPA+ 42.

Po odstartování závodu letěl poštovní holub Bedřich přímou trasou, řidič automobilu Ferrari F430 se snažil této trase co nejvíce přiblížit. T-Mobile pak přenášel data svou vlastní sítí, přesné směrování datových paketů ale nezveřejnil. Holub dostal data na nožku, auto do kapsy řidiče. A výsledek?

Jako první dorazil do Liberce automobil, přibližně o čtyři minuty předstihl datovou síť T-Mobile. Holuba Bedřicha údajně trochu zradilo počasí, takže skončil až na třetím místě, přestože obvykle dokáže vyvinout rychlost až 100 km/h. Ostatně, podívejte se na sestřihové video nebo navštívit specializovanou stránku t-mobile.cz/zavod.

Reklama