Chcete volit prezidenta přes mobil? Podle Vodafonu ano

Reklama

Vodafone si nechal udělat průzkum, kolik lidí by uvítalo možnost volit prezidenta (ale i poslance či senátory) prostřednictvím mobilního telefonu. Této možnosti by údajně využilo 67 % dotázaných. Ty, kteří nejsou rozhodnuti jít k urnám, by možnost mobilní volby přesvědčila k účasti.

Vyplývá to z průzkumu, který pro Vodafone mezi internetovou populací nad osmnáct let realizovala v prosinci 2012 agentura Data Collect a účastnilo se ho 700 respondentů. Možnosti volit prezidenta přes mobil by využilo 67 % dotázaných. 70 % ze všech dotázaných, kteří plánují jít k volbám, by raději volilo přes mobil než osobně. Až 57 % z těch, kteří nevědí, jestli půjdou volit, by mohla možnost volby přes mobil k účasti přesvědčit.

O výsledky prezidentských voleb se chystá aktivně zajímat 90 % respondentů. Jako pravděpodobný zdroj výsledků prezidentské volby uvádí 49 % dotazovaných internet přes pevné i mobilní připojení, 47 % dotazovaných televizi, a jen 3 % uvádí jako zdroj této informace rozhlas nebo přátele a rodinu.

Reklama