Chtěli byste odemykat byt telefonem?

Reklama

Pokud jste vždycky chtěli místo klíčů od bytu nosit v kapse mobil, nyní se vaše sny konečně splní. Firma Lockitron připravuje na březen příštího roku zajímavý gadget instalovatelný v podstatě na jakýkoliv stávající zámek. Obsluhovat ho půjde z jakéhokoliv telefonu.

V současné době běží pouze předobjednávky, zařízení Lockitron si můžete rezervovat za zaváděcí cenu 149 dolarů. V době psaní článků už firma pěkných pár tisíc kousků prodala, takže v případě zájmu moc neváhejte. O co přesně jde?

Lockitron je jakýsi nástavec, který snadno instalujete na svůj stávající zámek. Následně ho pak budete moci z telefonu na dálku odemykat nebo zamykat. Formou SMS dostanete informaci o tom, že odemkl někdo jiný, třeba běžným klíčem. No a navíc, pokud vás někdo nezastihne doma a zabuší na dveře, dostanete o tom zprávu také, samozřejmě bez identifikace konkrétního klepajícího. Ve spojení s bluetooth navíc umí Lockitron odemknout zámek už v okamžiku, kdy se přiblížíte s telefonem v kapse na vzdálenost několika metrů od zámku.

Ostatně, podívejte se na propagační video.

 

Reklama