Chystáte se na oběd? Nechte mobil na stole!

Reklama

Podle výzkumu rezervačního systému Restu.cz se skoro tři čtvrtiny Čechů ani na obědě neobejde bez mobilního telefonu. Většina z nich přitom, místo aby při jídle relaxovala, vyřizuje pracovní záležitosti. Patříte také mezi notorické workoholiky?

Restu.cz je web spravující rezervace více než dvou tisíc českých restaurací, zveřejňuje také polední menu. Proto si udělal výzkum mezi českými „obědváři“ a zjistil, že 72 % z nich používá telefon v průběhu polední pauzy. Takřka 25 % s telefonem skutečně telefonuje, 22 % vyřizuje textové zprávy či e-maily, 10 % sleduje zpravodajství a 8 % sociální sítě. Kupodivu mobilní hry hraje při obědě jen 1 % lidí.

A co tak nutného musí řešit, když by se měli věnovat konzumaci potravin? Plných 42 % přiznává, že při obědě vyřizuje výhradně pracovní záležitosti. Naopak 33 % dotázaných hodí práci za hlavu a přes oběd se věnuje vyřizování záležitostí soukromých. Zbývajících 22 % kombinuje pracovní i soukromé věci. Pouze 28 % pak nechává přes oběd mobil v kapse nebo na stole v kanceláři.

Reklama