Chytrá auta jezdí nejčastěji mezi třetí a čtvrtou [statistiky]

Reklama

T-Mobile se pochlubil některými zajímavými statistikami své služby Chytré auto. Současně prodloužil akční cenu o další měsíc, až do konce března.

Nejprve se podívejme na zákazníky. Z 81 % se jedná o muže ve věku 40 let a vyšším, kteří vlastní automobil s průměrným stářím 6 let a 8 měsíců. Více než polovina uživatelů je z Prahy, obecně převažují spíše velká města.

Auta jsou nejčastěji v pohybu mezi 15. a 16. hodinou, jízda trvá průměrně 42 minut. Již 53 % vozů ohlásilo menší či větší poruchu, jako je vybitá baterie nebo kabel rozkousaný od myší. Chytré auto poslouží nejen ke sledování stavu vozidla, ale také jako forma zabezpečení, což může u některých pojišťoven snížit cenu pojištění. Jeden ze zákazníků údajně díky záznamům o pohybu vozidla přesvědčil policii, že nemohl spáchat přestupek na jiném místě republiky.

Na přelomu února a března čeká uživatele řada změn, již nyní například funguje propojení se službou eParkomat nebo s chytrou domácností prostřednictvím IFTTT. Zaváděcí akční cena zařízení 1 449 Kč je prodloužena až do konce března, od dubna bude Chytré auto k pořízení za standardní cenu 2 599 Kč.

 

Reklama