Chytré zabezpečení domácnosti přes Yale Smart Living

Reklama

Pokud jste vždycky snili o chytrém zabezpečení bytu, máte možnost. Firma Assa Abloy totiž v Česku nabízí systém Yale Smart Living, který přesně toto nabídne.

V základním balení v ceně 6 699 Kč dostanete ovládací centrálu Smart Hub, k ní ovládací klávesnici na dálkové ovládání, jedno pohybové čidlo PIR, interiérovou sirénu a jeden dveřní kontakt. Dalších až čtyřicet kusů příslušenství můžete dokoupit a připojit k centrálně přes proprietární síť pracující na frekvenci 868 MHz. Pokud se bude jednat o příslušenství vytvářející obraz či videozáznam (tedy kameru), připojuje se k centrále na frekvenci 2,4 GHz.

Získané prvky už stačí jen vhodně rozmístit po bytě, to zvládne každý i podprůměrně šikovný kutil. Po stažení mobilní aplikace jen ověříte funkčnost bezdrátového spojení, všechno propojíte, nastavíte, a máte byt zabezpečený. Vše pak můžete sledovat, nastavovat a kontrolovat právě prostřednictvím chytrého telefonu připojeného k internetu.

Z uvedeného vyplývá, že kouzlo tkví zejména v nabídce příslušenství. Kromě dalších klávesnic, pohybových čidel a dveřních kontaktů si můžete pořídit sirény, kamery nebo třeba elektrické zásuvky. Ty pak lze právě přes mobil ovládat, a na dálku tak snadno spínat různé spotřebiče.

Základní sada Standard Alarm SR-1100i (zahrnuje interiérovou sirénu, 1x dveřní kontakt, 1x PIR čidlo, 1x dálkový ovladač) je dostupná za cenu 6 699 Kč. Rozšířená sada Smartphone Alarm SR-3200i (zahrnuje Alarm Smart Hub, 2x dveřní kontakt, 1x PIR čidlo, 1x PIR kamera, 1x dálkový ovladač) je dostupná za cenu 14 499 Kč. Produkty zakoupíte v eshopu Alza.cz nebo v Hornbachu.

Reklama