Čím víc služeb, tím větší sleva

Reklama

Operátoři nabízí kromě mobilního volání také nejrůznější způsoby připojení k internetu, v některých případech televizi nebo pevné linky. Pokud si u jednoho operátora pořídíte více služeb, můžete oproti standardním cenám výrazně ušetřit.

Balíčky kombinovaných služeb má v nabídce O2 a T-Mobile. Zákazníci Vodafonu si musí vystačit s Tarify na míru, kde lze ale kombinovat výhradně jen mobilní služby.

O2: televize, pevné linky, internet

O2 může, vzhledem k vlastní síti pevných linek a vlastní kabelové televizi, nabízet celou řadu zajímavých kombinací; celkem jsme jich v cenících operátora napočítali šest. Jejich kompletní přehled najdete na stránkách operátora, pro naše potřeby jsme vybrali jen kombinace obsahující mobilní služby.

Pokud používáte libovolný mobilní tarif O2 z řady Neon, můžete si k němu aktivovat Internet na doma (neboli ADSL/VDSL internetové připojení) se stokorunovou slevou. Zákazníci s Mobilním internetem (pozor, jedná se o připojení notebooku zejména přes CDMA, nikoli internet v mobilu) zase mohou ušetřit až 200 Kč, pokud si k němu dokoupí ještě Internet na doma.

Slevy lze sčítat, takže čím více služeb si pořídíte, tím vyšší slevu získáte. Máte-li například mobilní tarif, k němu si přikoupíte Internet na doma (-100 Kč) a k tomu ještě kabelovou televizi (- až 500 Kč), získáte slevu až šest set korun.

Slevy získáte od operátora v internetovém obchodě, kde jednoduše zvolíte, že už nějakou službu používáte.

T-Mobile kombinuje dva nebo tři v jednom

T-Mobile má v nabídce pět kombinovaných balíčků rozdělených do dvou skupin. V první jsou balíčky 2v1 kombinující vždy mobilní volání a něco k tomu. Do druhé pak patří balíčky 3v1, které k mobilnímu volání přidávají dvě další služby.

Balíček 2v1 Volání a internet na doma obsahuje libovolný hlasový tarif a k tomu datový tarif Internet na doma Standard (až 16 Mb/s, bez omezení FUP) za 399 Kč, tedy ušetříte 350 Kč.

Pokud jste raději nezávislí, uvažujte o balíčku 2v1 Volání a internet na cesty. Obsahuje libovolný hlasový tarif a k němu Internet na cesty Standard (až 10,8 Mb/s, 3GB FUP) nebo Internet na cesty Premium (až 21,6 Mb/s, 30GB FUP). Cena se liší podle toho, který internet na cesty zvolíte, a jak drahý je váš hlasový tarif.

U tarifů do 600 Kč stojí Internet na cesty Standard 339 Kč (úspora 160 Kč), Internet na cesty Premium pak 789 Kč (úspora 210 Kč). Jestli patříte mezi náročné zákazníky a utrácíte za hlasový tarif více než 600 Kč měsíčně, získáte od operátora Internet na cesty Standard za 249 Kč (sleva 250 Kč), Internet na cesty Premium za 699 Kč (sleva 300 Kč).

Posledním balíčkem této skupiny je 2v1 Volání a televize. V jeho rámci získáte k jakémukoliv hlasovému tarifu satelitní televizi TV Standard za 349 Kč, což je o sto korun levnější, než kdybyste ji kupovali samostatně.

Existují ještě dva balíčky kombinující více služeb. Prvním z nich je balíček 3v1 Volání a internet na doma a internet na cesty, který vám k vašemu mobilnímu hlasovému tarifu přidá Internet na doma Standard (až 16 Mb/s, bez FUP) a Internet na cesty ve variantě Standard až 10,8 Mb/s, 3GB FUP) nebo Premium (až 21,6 Mb/s, 30GB FUP).

I v tomto případě se cena a výše slevy liší podle toho, jak drahý je váš hlasový tarif. Pro tarify levnější než 600 Kč měsíčně stojí Internet na doma Standard+Internet na cesty Standard 789 Kč (ušetříte 409 Kč), kombinace s Internetem na cesty Premium pak 1 179 Kč (úspora činí 519 Kč). Pro tarify s cenou přesahující 600 Kč měsíčně stojí Internet na doma Standard kombinovaný s Internetem na cesty Standard 699 Kč (úspora baťovských 499 Kč) a Internet na doma Standard kombinovaný s Internetem na cesty Premium 1 089 Kč (v tomto případě uspoříte 609 Kč).

Druhým 3v1 balíčkem je 3v1 Volání, internet na doma a televize. K hlasovému tarifu do 600 Kč měsíčně získáte Internet na doma Standard doplněný TV Standard za 838 Kč (tedy o 310 Kč levněji než samostatně). U hlasových tarifů nad 600 Kč měsíčně získáte stejnou kombinaci za 749 Kč, ušetříte 400 Kč měsíčně.

Podrobný přehled balíčků najdete na webu operátora.

Reklama