Čínští dělníci stávkují, Apple po nich chce kvalitní práci

Reklama

Apple chce mít své iPhony dokonalé, a jelikož stejně jako všichni vyrábí v Číně, nařídilo po kauze se škrábanci dělníkům, aby zvýšili kvalitu své práce. Těm se to nelíbí, proto vstoupili do stávky. Výsledkem je pozastavení výroby iPhonů a pokus vedení se stávkujícími vyjednávat.

Apple vyrábí své produkty v továrně firmy Foxconn v čínském městě Čeng-šou. Po kauze s poškrábanými iPhony 5, o které jsme vás již dříve informovali zde. Apple tedy zatlačil na firmu Foxconn, která poté nařídila svým dělníkům, aby odváděli kvalitnější práci.

Těm se to nelíbí a vstoupili do stávky. Tři až čtyři tisícovky dělníků přestaly pracovat. Jejich zástupci to zdůvodňují tím, že pracovat s takovou pozorností, jakou požaduje Apple, nejsou schopni, tím pádem pracují pod velkým tlakem. Navíc nebyli pro novou přesnější práci nijak vyškoleni ani trénování.

Čínská média informují dokonce o nějakých nepokojích, fyzickém napadání, demolici majetku apod. V každém případě byla výroba v dané továrně zastavena, vedení se snaží situaci vyřešit.

 

Apple iPhone 5 64 GB

Rozměry: 124 × 59 × 8 mm, 112 g
Displej: 4″, 640 × 1136 bodů, 16 mil barev, Retina
Procesor, systém: 2 jádra, 1200 MHz, iOS
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 64000 MB, ne
Data: GPRS  EDGE  HSDPA  HSUPA  Wi-Fi
Další konektivita: GPS  3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: ano autofokus  blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Apple iPhone 5 64GB v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

Reklama