Čištění mobilu: pozor na vodu, vnitřek nechte profíkům

Reklama

S návratem dětí do škol se objevil další problém – jak dobře vyčistit mobil. Zapomeňte na domácí čistící prostředky, dejte pozor na vodu a občas nechte vyčistit vnitřek.

Děti nejsou na svůj mobil tak hákliví jako dospělí. Klidně ho půjčí kamarádům, ukážou jim video, nechají si sáhnout na displej, zahrají si na spolužákově mobilu hru. Prostě dělají přesně to, co by se v době koronaviru dělat nemělo. Za zády jim sice stát nemůžete, ale aspoň občas vyčistit mobil určitě zvládnete.

Na trhu se objevují speciální tyčinky nebo kapsle, které používají k desinfekci UV záření. Pokud máte v rodině více telefonů, určitě jejich pořízení zvažte. Stejně tak můžete nakoupit čistící prostředky na monitory či fototechniku. V krajní nouzi použijte vlhčené desinfekční ubrousky nebo hadřík z mikrovlákna. Ten ale musí být navlhčený jen minimálně, každá mikrokapka vody, který pronikne dovnitř, může napáchat velkou paseku.

Dovnitř se samozřejmě s hadříkem nedostanete a nepronikne tam ani UV záření. Přesto se vevnitř usazují prach, nečistoty a bakterie. Čištění vnitřku mobilu ale lépe zvládnou profíci. „Autorizovaný technik odborně vyčistí konektory, mikrofony, sluchátka a veškeré oblasti telefonu,“ vysvětluje Petr Rozkošný, After-Sales Care & Apple Authorised Service Provider Manager ze společnosti iWant Apple Premium Reseller. „Navíc součástí čištění je i diagnostika zařízení, která pomůže odhalit potenciální závady.“

Reklama