Člověk z dTestu nastoupil do Rady ČTÚ

Reklama

Od začátku července je členem Rady Českého telekomunikačního úřadu právník Lukáš Zelený, který dříve působil ve spotřebitelském magazínu dTest.

Lukáš Zelený vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kde také vyučuje. Pedagogicky působí i na VŠE v Praze. Kromě toho pracoval jako vedoucí právního oddělení spotřebitelského sdružení dTest, je předsedou Spotřebitelského poradního výboru při ministerstvu průmyslu a obchodu a členem Mezirezortní pracovní skupiny pro Priority spotřebitelské politiky v letech 2015-2020. Dlouhodobě se věnuje tématům ochrany spotřebitele, zejména pak distančním smlouvám. V červnu 2019 byl vládou jmenován do funkce člena Rady ČTÚ do roku 2024.

Kromě Lukáše Zeleného působí v Radě ČTÚ další čtyři pánové. Předsedou je až do roku 2020 Jaromír Novák, právník se zkušenostmi z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, jehož mandát v Radě ale skončí až v roce 2022. Zkušenosti z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR má i Jan Duben, který by měl v Radě skončit letos.

Zástupcem telekomunikačních firem je Josef Chomyn, který dříve působil ve firmě ČD-Telematika a v Radě má mandát do roku 2022. Pětici uzavírá legenda české technické žurnalistiky, Jiří Peterka, který byl jmenován do Rady ČTÚ do roku 2020.

Reklama