Co bych chtěl od Windows Phone aktualizace (a asi se nedočkám)

Reklama

Windows Phone je aktuálně operačním systémem, který používám nejčastěji. Pokud netestuji jiný mobil, vracím se k telefonu s tímto operačním systémem. Windows Phone se mi líbí, protože je rychlý a jednoduchý. Aniž bych ale chtěl tyto jeho vlastnosti změnit, několik drobných úprav bych ocenil.

Operační systém Windows Phone čeká velká aktualizace s označením 7.8 a pak (nebo možná i předtím) nová generace telefonů s Windows 8. Obě verze systému prezentují jako nejvýraznější změnu možnost větší úpravy pohotovostního displeje, úpravu velikosti dlaždic. Vzhledem k tomu, že o dalších změnách v rámci systému se zas tolik nemluví (podrobnosti zde), možná se dočkám splnění některých svých návrhů. Systém by se mi zase používal o kousek lépe.

1) Hlavní menu by si zasloužilo nějaký jednoduchý způsob filtrování. Je sice pěkné, že stačí ťuknout na vybrané písmenko a přepnete se na dané místo v seznamu, já si ale mnohdy doinstalovaný název aplikace nepamatuji. Ano, je to moje chyba, kdyby ale Microsoft přidal do hlavní nabídky pod tlačítko lupy ještě jednu ikonku pro filtrování, určitě by mi to pomohlo. Nejlépe, aby se vybíraly doinstalované aplikace, možná by ale stačily i nejpoužívanější programy. Prostě jakýkoliv filtr.

2) Ukazatel stavu baterie v horní liště by mohl získat i doplněk v podobě čísla. Upozorňovat na nedostatek energie pouze srdíčkem vypadá možná hezky (a nerušil bych to), číslo s procenty by ale bylo přehlednější. A já by se nemusel dívat do nastavení.

3) Chodí mi spousta e-mailů. Většinou nejsem daleko od počítače, takže na ně odpovídám z PC a v mobilu je pouze smažu. Proč ale nemůžu maily označit hromadně? Po čtyřdenním návratu z dovolené, kde jsem se snažil mobil ignorovat, mi označování e-mailů ke smazání zabralo spoustu času. Přece nemůže být tak složité, nabídnout hromadné označení více zpráv?

4) Na zamčeném displeji je spousta místa. Takže by klidně mohl ukazovat všechny události z kalendáře, které se vztahují k aktuálnímu dnu. U zmeškaných hovorů a zpráv by zase nebylo na závadu, kdybych viděl i jejich odesilatele.

5) Kdyby v systému přibyly složité zvukové profily, příliš by to do něj nepasovalo. Ale nějakou podrobnější úpravu zvuků by to určitě chtělo. Přístup by klidně mohl být řešen jen přes tlačítka hlasitosti, možnost různé hlasitosti zpráv, budíku či zvonění bych uvítal.

Jaké změny byste chtěli u Windows Phone vy? Bez toho aniž byste zásadně měnili jednoduchý charakter systému.

 

Reklama