Co jste nevěděli o Nokia Lumia

Reklama

Myslíte si, že už o telefonu Nokia Lumia víte vše? To si ale myslíte špatně. Přinášíme vám několik zajímavých fíglů a vsadíme se, že jste všechny dosud určitě neznali.

Sluší se přiznat, že tento článek není originálem, ale vznikl na základě textu z conversations.nokia.com. Protože si ale určitě zaslouží rozšíření a někteří možná neumí dost dobře anglicky, rozhodli jsme se jej vydat i na našem webu. Takže tady máte několik zajímavých tipů (nejen) pro telefony Lumia.

1) Fotky jdou pořizovat i bez odemykání telefonu. Prostě v zamčeném stavu déle podržte tlačítko foťáku a můžete začít vytvářet snímky.

2) Nokia 900 se k nám teprve chystá a tak málokdo ví, že přední kamera pro videohovory (použít můžete třeba Skype) je širokoúhlá. Takže do diskuse klidně zapojte i přátele kolem vás, volající uvidí všechny.

3) Pořád vás trápí nedostatek energie? Ponechejte v nastavení permanentně aktivovaný spořič baterie.

4) Používat skupiny se hodí nejen kvůli hromadnému rozesílání zpráv. Velmi lehce si také u zvoleného kontaktu vyberete číslo, které chcete primárně používat.

Přečtěte si recenzi Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710.

5) Čtete o zajímavé aplikaci a chcete ji vyzkoušet? Ani nemusíte pouštět Marketplace. V hlavní nabídce ťukněte na lupu, napište název programu a vyberte vyhledání na Marketplace.

6) Zajímavou možnost nabízí prohlížeč Bing, ale pouze v případě, že máte telefon přepnutý na angličtinu. Lumia totiž v sobě má zabudovaný automatickou čtečku čárových kódů. Zmáčkněte vyhledávací lupu a na úvodní stránce Bing vyberte spodní ikonku připomínající oko. Pak už jen stačí mobil kamerou nasměrovat na kód.

7) Také při cestování v cizině se vám bude hodit mít telefon přepnutý na angličtinu a vyzkoušet schopnosti Bingu. Tentokrát z jeho základní obrazovky vyberte ikonku domečku a zjistěte, jestli dokáže ve vašem okolí najít zajímavé restaurace, obchody či památky.

Nokia Lumia 800 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 710 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama