Co nám vadí na smartphonech? Malá výdrž a dotykový displej

Reklama

Průzkum agentury SSI ukázal několik zajímavých informací o tom, co uživatelům nejčastěji vadí na chytrých telefonech. Schválně si je přečtěte a do diskuze nám napište, co byste svému smartphonu vytknuli právě vy.

Průzkum byl proveden mezi více než 4 500 respondenty z devíti zemí. Vyplynulo z něj mimo jiné, že 20 % lidí nevyhovuje dotykový displej. Mnohem raději by svůj telefon ovládali prostřednictvím klasické klávesnice, přičemž takových přístrojů na trhu značně ubylo.

Dalších 20 % uživatelů je zmateno neustálým překlápěním obrazovky v souvislosti se změnou polohy telefonu. Tuto funkci lze samozřejmě u většiny přístrojů vypnout, pro řadu lidí je to ale pravděpodobně nepřekonatelný problém.

Největší skupina respondentů, celých 40 %, je frustrováno mizernou výdrží baterie. To lze pochopit, zatímco my pokročilí uživatelé jsme si zvykli, že jako daň za dobrou funkční výbavu a neustálé připojení k internetu musíme mobil nabíjet každý den, lidé, kteří sebevíce chytrý telefon používají jen pro volání, nemají důvod k ústupkům.

Na průzkum se odkazuje společnost Emporia specializovaná právě na jednoduché telefony (nejen) pro seniory.

Reklama