Consul v redakci: značka psacích strojů na tabletu s Androidem (preview)

Reklama

Český Emgeton nachystal tablet s 7″ displejem, který názvem vzpomíná na historickou technickou značku Consul. Tablet dostal hliníkové tělo a český Android, naše první dojmy ukazují, že pro sociální sítě, prohlížení multimédií a surfování přes Wi-Fi určitě postačuje.

Emgeton Consul One patří mezi tablety s menším displejem, přesně měří 154 × 90 mm, poměr stran 16:9. Balení tabletu je docela bohaté na příslušenství, kromě přístroje tu najdeme síťovou nabíječku se speciálním tenkým konektorem, nelze tedy použít microUSB. Nechybí datový USB kabel, jednoduché špunty s 3,5mm jackem. Jako bonus dostanete koženkové pouzdro, které se dá polohovat pro pohodlnější sledování displeje.

Tablet má hliníkovou konstrukci (celkové rozměry 172 × 134 × 10 mm), která v ruce chladí, dá pocit bytelnosti. Kovový povrch je matný, na zádech nechybí typové označení. Levá strana nabízí dvě mřížky s reproduktorem, ovládací prvky se sešly nahoře. Tenká hrana zleva poskytuje 3,5mm jack a hned vedle slot nabíječky. Ten se hodně podobá vedle ležícímu otvoru microSDHC karet. Dle výrobce podporuje až 32 GB, v balení žádnou nedostanete. Tablet přišel s pamětí 8 GB, to by mohlo pro začátek stačit. Tenká černá tlačítka představuje ovladač hlasitosti a nahmatáte „vracečku“ a tlačítko zámku. Funkce tlačítek napovídají symboly s virtuálními klávesami na displeji, můžete jen ta, místo zámku však displej ukazuje tlačítko funkčních nabídek.

Čelní plocha dostala nad displej 2Mpx snímač pro focení a natáčení, ano, pokud umíte mířit na objekt či scénu bez hledáčku, můžete se pokusit o záběry s otočeným tabletem. Využití najde spíše u Skypu nebo autofotek.

Emgeton Consul One staví na „telefonním“ Androidu 2.3, normálně funguje Market, počeštění, instalace a chod aplikací. Prostředí pohání jednojádro Cortex A8 s taktem 1,2 GHz, pomáhá 512 MB RAM. První hodiny používání se nesly ve znamení instalace aplikací a surfování po Wi-Fi. Přestože není tablet nějaký rychlík, nestěžuji si na odezvu displeje i ovládacích prvků. Chválím polohovatelné pouzdro, netřeba se po něm shánět po obchodech.

Emgeton Consul 7 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Co vše tablet umí a dokáže, prozradíme v recenzi v následujících dnech. Pokud vás na tabletu něco zajímá, napište do komentářů, vyzkoušíme.

Reklama