Contributr.io: umělá inteligence z Česka pomáhá fotografům

Reklama

Michal Doubek, student gymnázia v Dubí, vyvinul aplikaci, která pomocí umělé inteligence umí popsat velké množství fotek a usnadní tak jejich nahrávání do fotobank. S pomocníkem pro profi fotografy uspěl v soutěži Rozjezdy.

Autor aplikace si jako fotograf přivydělává pomocí prodeje fotek přes fotobanky. Nahrávání fotek je ale zdlouhavý proces, který vyžaduje popsat fotku pomocí klíčových slov, spárovat ji s profily vyfocených modelů a modelek, spárovat s uzavřenými smlouvami a podobně. Právě o to se postará cloudová aplikace Contributr.io, která zvítězila v ústeckém kole Rozjezdy.

Aplikace Contributr.io využívá technologii umělé inteligence na automatické vygenerování klíčových slov a kategorií ke snímkům nahrávaným do fotobank. Umělá inteligence umí rovněž rozpoznat tváře modelek a modelů na snímcích a spárovat zjištěné údaje s uzavřenými smlouvami.

Soutěž T-Mobile Rozjezdy je určena pro začínající podnikatele. Vítězové regionálních kol získávají balíček výher v hodnotě 125 000 Kč a postupují do celorepublikového finále.

Reklama