Coolpad Modena: placka s Androidem nezáří [recenze]

Reklama

Na levný Android s velkým displejem jsme se těšili, zkušenosti z používání ale hovoří jasně. Tohle je mobil pro trpělivé!

CoolpadModena_3CoolpadModena_1

Coolpad Modena

Rozměry: 153 × 78 × 9 mm, 158 g
Displej: 5,5″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Coolpad E501 Modena Dual v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Coolpad Modena pořídíte pod hranicí 4 000 a papírové parametry nevypadají vůbec špatně, dokonce můžete mít elegantnější bílou verzi. Veliký displej 5,5 palců s rozlišením 540 × 960 bodů, které nijak nepřekáží běžnému používání, IPS technologie pro jasný obraz. S kvalitou obrazu jsem neměl problém ani v jasném počasí.

CoolpadPortoModena_8CoolpadPortoModena_1

Konstrukce mobilu je tenká pod 9 mm, velikostně počítejte s tím, že v kapse kalhot jej určitě ucítíte, na výšku má 153 mm! Mobil s matným zadním krytem v černé barvě  má vepředu trojici senzorových tlačítek se symboly. Ty bohužel nesvítí a tak ve tmě jen nespatříte. Naopak rozsvítí se malá LED pro informaci o událostech či nabíjení, najdete ji nad displejem. Samozřejmě nechybí přední kamerka.

CoolpadPortoModena_5CoolpadPortoModena_4

Hlasitost sluchátka bez připomínek, nia nemusíte sahat po nejvyšší hlasitosti. Pěkně po obou stranách se zabydlely obladače hlasitosti (vlevo) a zámek mobilu (vpravo). Nahoře pak tradiční 3,5mm jack s vynikající kvalitou zvuku, až mne to příjemně překvapilo. Zcela dole pak zasouváte microUSB nabíječku.

CoolpadPortoModena_6CoolpadPortoModena_9

Rámeček telefonu se trochu leskne a nepatrně vyšnívá nad displej, takže nějaká ochrana proti poškrábání to je. Zadní kryt mobilu vypáčíte nehtem díky výřezy, pak se odhalí akumulátor s kapacitou 2 500 mAh (nelze vyměnit). Spatříte také dva sloty na SIM, jen jeden podporuje LTE pásma (kromě 2100 MHz). Výdrž mobilu určitě déle než 24 hod, se spotřebou je to lepší při vypnutých přenosech na noc, a podobně. Každopádně spotřeba není nijak závratně rychlá.

CoolpadPortoModena_10CoolpadPortoModena_4

Pod krytem najdete v rohu i slot microSD, který se bude hodit pro navýšení kapacity 8 GB (přístupno asi polovina). Objektiv fotoaparátu vyšnívá nad povrch, možná se časem trochu poškrábe. Lesklý rámeček chrání 8Mpx fotoaparát s LED bleskem  s podporou 1080p videa. Kvalita fotek je spíše pod průměrem, tohle není fotomobil a ani videa žádná sláva.

CoolpadModena_d_2CoolpadModena_d_3CoolpadModena_d_4CoolpadModena_d_5CoolpadModena_d_6CoolpadModena_d_15

Prostřední nejnovějšího Androidu může mít zapnutou grafiku Coolui, ale ta vypadá podobně jako Android samotný, jen třeba hezší ikonky. I málo složitostí ale někdy dělá potíže, a 4jádrový postraší procesor a 1 GB RAM s ním mají problém i tak.

CoolpadModena_d_12CoolpadModena_d_11CoolpadModena_d_10

Počítejte s občasným tuhnutím, neplynulým chodem, hlavně při spuštění dvou a více aplikací to poznáte hned. Stačí třeba poslouchat Spotify a do toho psát na Whatsapp či surfovat v Chrome. Pak si počkáte na zobrazení klávesnice apod. Když vám do toho někdo zavolá, mobil se málem zblázní a vy také. Nic nereaguje a vy čekáte, které tlačítko se objeví, abyste mohli třeba hovor přijmout.

CoolpadModena_foto_4CoolpadModena_foto_3CoolpadModena_foto_2CoolpadModena_foto_1

Zkrátka pokud chcete mobil trochu více používat, komunikovat, psát maily, třídit fotky a další aktivity současně, Coolpad raději nechte být. Telefon doporučím zájemcům o levný mobil s obřím displejem a novým Androidem. Na obyčejné volání, surfování na Wi-Fi doma u TV, to určitě nezklame. Jakmile ale majitelé chtějí trošku lépe fotit a mobilu dávat do těla, akorát zklame.

Reklama