COVID, neCOVID, Chorvatsko si vzít nedáme [výzkum T-Mobile]

Reklama

Navzdory zvýšenému riziku nákazy si Češi letní cestování nenechají vzít. T-Mobile zveřejnil statistiku letošního dovolenkového chování svých zákazníků. Nejmenší pokles zájmu zaznamenalo Chorvatsko.

Za první dva červencové týdny vyjelo do zahraničí o 13 % zákazníků méně než ve stejném období loňského roku. Jen desetinu Čechů tak odradil koronavirus nebo deštivé počasí. Mírně se zvýšil podíl těch, kteří vystrkují nos jen do sousední země.

Počet lidí mířících do Německa se v podstatě nezměnil, a tato země si udržela první příčku. Na druhé místo se letos prodralo Slovensko, které přilákalo o 7 % více Čechů, polepšilo si také Polsko, kde se návštěvnost z naší země zvedla o 51 %. U Rakouska pokles o 12 % znamenal sestup na čtvrtou příčku. Pětici uzavírá Chorvatsko s třetinovým poklesem.

Pětice nejnavštěvovanějších zemí zůstává meziročně stejná, změnilo se jen pořadí (loni: Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko, Chorvatsko). Zatímco lidé, kteří jezdí do Chorvatska, si svoji dovolenou rozmluvit nenechají, zákazníci jiných destinací jsou už mnohem opatrnější. Do Řecka a Španělska jich zamířilo o 78 % méně, do Itálie pak o 75 %. Ještě výraznější propad zaznamenalo Portugalsko (85 %) a Turecko (95 %), Tunisko a Egypt spadly téměř o 100 %.

Reklama