ČSOB spouští bankovní identitu pro služby e-governmentu

Reklama

ČSOB jako první banka nabízí svým klientům možnost, aby se stejným způsobem jako do internetového bankovnictví hlásili i do státních informačních služeb.

Ke službám e-governmentu se aktuálně můžete hlásit pomocí zaručeného elektronického podpisu, pomocí datové schránky nebo prostřednictvím občanského průkazu s čipem. K těmto možnostem právě nyní přibývá tzv. bankovní identita. Banky totiž mívají přístup ke svým internetovým bankovnictvím zabezpečený dostatečně kvalitně na to, aby to bylo „dost dobré“ i pro státní správu.

Na možnostech využití bankovní identity pracuje samozřejmě několik bank, ČSOB ale byla první, která věc dotáhla do zdárného konce. Možnosti tzv. ČSOB identity se budou neustále rozšiřovat a klientům nabízet nové možnosti. V březnu bude například možné ČSOB Identitu využít i v rámci Sčítání lidu 2021. Díky ČSOB Identitě se klienti budou moci přihlásit do elektronického sčítacího formuláře. Aktuální přehled partnerů a nabízených služeb, ke kterým je možné se přihlašovat prostřednictvím ČSOB Identity jsou k dispozici zde: info.eidentita.cz.

K jednotlivým partnerům a jejich službám je možné se přihlašovat s použitím uživatelského jména a hesla pro rychlý přístup k základním informacím a službám, nebo bezpečnějším dvou-faktorovým ověřením, kdy je potřeba přihlášení potvrdit kódem z SMS, mobilní aplikací ČSOB Smart klíč nebo certifikátem pro plný přístup ke službám tohoto partnera.

Reklama