ČTÚ brzdí aukci frekvencí, konzultace protáhne o 14 dní

Reklama

Český telekomunikační úřad včera nečekaně prohlásil, že prodlužuje termín pro podávání připomínek k podmínkám aukce o celých 14 dní. Argumentuje tím, že tak všichni zájemci získají možnost náležitě promyslet své připomínky. Ve skutečnosti ale hrozí další odklad aukce.

Slovy tiskové zprávy: „Český telekomunikační úřad prodlužuje o čtrnáct dní veřejnou konzultaci podmínek výběrového řízení (aukce) na využívání rádiových kmitočtů k zajištění veřejné komunikační sítě v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz. Kmitočty byly uvolněny úspěšným přechodem ČR na digitální televizní vysílání. ČTÚ tak činí v zájmu zajištění dostatečného prostoru pro uplatnění připomínek všech potenciálních účastníků aukce. Veřejná konzultace byla zahájena dne 8. dubna 2013. Připomínky lze nyní uplatnit až do 22. května 2013.“

Komentář Mobinfo.cz

Českému telekomunikačnímu úřadu se v aukci příliš nedaří. První kolo, mimo jiné taky kvůli nevhodně nastaveným podmínkám, skončilo fiaskem a předčasným zrušením z míst nejvyšších. V druhém kole přišel s podmínkami, které z těch původních do značné míry vycházejí, a přesto musí prodlužovat termín na podávání připomínek.

Na druhou stranu můžeme předpokládat, že pokud se tentokrát podaří doladit podmínky k dokonalosti, proběhne samotná aukce poměrně rychle. Do hry vstupuje střídání na postu předsedy Rady ČTÚ. Zatímco podmínky vyhlásil stávající předseda Pavel Dvořák, připomínky už bude zapracovávat nový předseda. Jednak je otázka, jestli by ho rada stihla do původního termínu zvolit, jednak je dobré, pokud bude mít na seznámení s podmínkami o dva týdny více času.

Reklama