ČTÚ chválí české sítě a promíjí zákonné lhůty

Reklama

Čeští poskytovatelé internetu zvládli podle ČTÚ zvýšený nápor spojený s koronavirovou krizí na výbornou. Regulátor dále ze stejného důvodu, tedy korona viru, netrvá na dodržování zákonných lhůt.

Evropské sdružení regulátorů BEREC si dobře uvědomilo, že opatření spojená s koronavirovou pandemií zaženou spoustu lidí z pracovních do domácích sítí. Z technického hlediska to povede k nadměrnému zatížení sítí, ať už směrem do domácností, když lidé budou stahovat filmy nebo sjíždět pornografii, nebo směrem od domácností, když lidé budou provozovat pracovní videokonference.

Navrhlo proto národním regulátorům, aby umožnili poskytovatelům internetu trochu drsnější regulaci provozu, než je obvyklé. Cílem je zajistit stabilitu internetu a dostupnost služeb pro všechny. ČTÚ pozoroval český internet a dospěl k závěru, že čeští provideři zvládají rostoucí provoz bez větších problémů.

V souvislosti s mimořádným stavem, který okolo korona viru panuje, také ČTÚ přestal trvat na dodržování zákonných lhůt. Pokud máte na ČTÚ rozjeté nějaké řízení, nemusíte se starat o to, jestli jste stihli podat nějaké odvolání do předepsaných 14 dní apod. Pozor, všechny povinnosti musíte splnit do 15 dní po ukončení nouzového stavu.

Reklama