ČTÚ i nadále podporuje speciální ceny pro potřebné

Reklama

Český telekomunikační úřad se rozhodl, že i nadále bude prosazovat povinnost, v rámci které musí O2 poskytovat speciální služby lidem se speciálními nároky. Podobné služby poskytují i jiní operátoři.

O2 musí poskytovat takzvanou Univerzální službu. Jejím cílem je zajistit přístupnost telekomunikační služeb i těm, u kterých by se to operátorům nevyplatilo na čistě komerční bázi. Například instalovat veřejnou telefonní budku v malých obcích nebo pokrýt i odlehlé samoty na Šumavě. Jednou z těchto povinností je poskytnout snížené ceny osobám, které na to mají podle zákona nárok, např. držitelům ZTP. O2 za poskytování Univerzální služby dostává od státu finanční kompenzaci.

Podrobnosti o nabídce O2 najdete na jejich stránkách. Aniž by k tomu byl nucen ČTÚ, poskytuje podobné služby i T-Mobile i Vodafone. Právě tyto dvě firmy se pokoušely ČTÚ přesvědčit, že už nemá smysl zahrnovat tarif pro ZTP do Univerzální služby ( = není potřeba na poskytování této služby O2 přispívat). ČTÚ ale – mimojiné kvůli vysokému počtu takových zákazníků – rozhodl, že služby pro potřebné budou i nadále součástí Univerzální služby.

 

Reklama