ČTÚ má nového šéfa, předsedou rady se stal Jaromír Novák

Reklama

Ministr průmyslu a obchodu navrhl vládě nového předsedu Rady Českého telekomunikačního úřadu. Vláda ho na svém středečním zasedání schválila, Jaromír Novák se tak mohl okamžitě ujmout nové funkce. Jeho cílem je dokončit urychleně aukci frekvencí.

Český telekomunikační úřad byl bez předsedy od konce dubna, kdy skončilo funkční období Pavlu Dvořákovi. Ten sice zůstává členem Rady ČTÚ až do roku 2015, ministr průmyslu a obchodu Kuba už ale dříve avizoval, že Dvořáka znovu do funkce předsedy nenavrhne. Právě Kuba je přitom klíčovým hráčem, který rozhoduje o obsazení Rady i místu předsedy. Podává totiž návrh na členy Rady i na předsedu vládě, která jej pak schvaluje na svém zasedání.

Přesně to se stalo ve středu 15. května, kdy Kuba navrhl na pozici předsedy Jaromíra Nováka, relativně nového člena Rady, který byl jmenován v říjnu 2012. Vláda Nováka schválila a Kuba mohl vzápětí v tiskové zprávě oznámit, že „Novákovo jmenování je zárukou, že se nebude opožďovat důležitá aukce volných kmitočtů a na trhu bude panovat daleko ostřejší konkurence, výraznějšího snížení cen a nabídky lepších služeb“.

Jaromir_Novak

To potvrzuje také nový předseda, který se chce zaměřit na rychlé ukončení aukce, které povede k bleskovému pokrytí i malých města vesnic vysokorychlostním operátorem. Také chce tlačit na operátory, aby měli přehledné a srozumitelné smlouvy a dále snižovali cenu volání. Jaromír Novák vystudoval právo na Masarykově univerzitě a informační management na Univerzitě Hradec Králové.

Reklama