ČTÚ radil obcím, jak na vysokorychlostní internet

Reklama

Český telekomunikační úřad ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR pořádal seminář pro zástupce měst a obcí. Snaží se jim pomoct se zaváděním vysokorychlostního internetu.


Více než stovka posluchačů, převážně z řad starostů a dalších zástupců obecních úřadů, se zájmem sledovala informačně nabitý program, kde vystoupil např. náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Očko, předsedkyně Rady Českého telekomunikačního úřadu Hana Továrková, Petr Filipi, ředitel odboru digitalizace a internetu na MPO, nebo zástupci projektu BCO.

Nejdelší a nejpodrobnější příspěvek, který také vyvolal nejvíce zájmu a dotazů, přednesla Martina Mihalovíčová, vedoucí Jednotného informačního místa zřízeného Českým telekomunikačním úřadem, a právník Jednotného informačního místa Ondřej Zemandl. Přinesli informace o konkrétních postupech a podmínkách budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.

„Podpora obcí v zavádění vysokorychlostního internetu je prioritou Českého telekomunikačního úřadu. Problematika, spjatá s řadou zákonů a vyhlášek, může být někdy nepřehledná, proto se náš příspěvek snažil vše důležité zasadit do praktického rámce,“ uvedla Martina Mihalovíčová.

Celý webinář je ke shlédnutí zde.

Reklama