ČTÚ vyhlásí další aukci, včera zveřejnil podmínky

Reklama

Český telekomunikační úřad nezahálí, doslova chrlí jednu aukci za druhou. Dnes tedy bude řeč o té druhé, která se týká kmitočtů 1 800 a 2 600 MHz. Úřad včera zveřejnil návrh podmínek aukce a nyní přijímá připomínky. Start plánuje na podzim.

Cílem je rozdělit dosud nerozdělené frekvence ve zmíněných frekvenčních pásmech (obě již byla předtím částečně rozdělena). ČTÚ také plánuje, že udělá jednou provždy pořádek v poněkud chaoticky rozdělených frekvencích a provede tzv. reframing. To v praxi znamená, že tu a tam nějakému operátorovi kousek spektra ubere a kousek přidá, zahraje si na Rudolfa Hrušínského ve filmu Kulový blesk, a výsledkem budou (tedy v ideálním případě) tři souvislé bloky frekvencí příslušející třem operátorům.

Vyhlášené podmínky najdete na webu ČTÚ. Pokud s nimi nesouhlasíte, máte měsíc a půl na podání připomínky. Podobně jako u minulé aukce, i nyní se může vyjádřit prakticky kdokoliv. Úřad se pak k jednotlivým připomínkám vyjádří, tzv. je vypořádá – některé zamítne, jiné uzná a zapracuje do podmínek. Finální podmínky pak v průběhu podzimu zveřejní a do konce roku vyhlásí vlastní aukci.

Reklama