ČTÚ vypořádal připomínky k aukci frekvencí pro 5G

Reklama

Český telekomunikační úřad se vypořádal se všemi připomínkami, které různé instituce vznesly k připravované aukci frekvencí pro 5G.

Celkově dostal ČTÚ připomínky od 16 institucí, mezi kterými nechybí samozřejmě silná mobilní trojka, ale také dvě ministerstva, České radiokomunikace a provozovatelé několika virtuálních operátorů. Konkrétně se (v abecedním pořadí) jedná o: CETIN Česká telekomunikační infrastruktura, České Radiokomunikace, Český radioklub, Český telekomunikační klastr, Dense Air Czech, E.ON Distribuce, Jana Rydlo Kratochvílová – RYDLO KRATOCHVÍLOVÁ, advokátní kancelář, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, Ministerstvo vnitra České republiky, MVNO Europe, Nordic Telecom 5G, O2 Czech Republic, SAZKA, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic, Výbor nezávislého ICT průmyslu.

Zdaleka ne všechny návrhy vzal ČTÚ za své. Naopak, naprostou většinu jich zamítl. A tak je to správné, telekomunikační trh má regulovat ČTÚ, nikoliv mobilní operátoři nebo různé nátlakové skupiny. Všemi připomínkami se ale musel úřad zabývat a takzvaně je vypořádat, tedy vysvětlit, proč je zamítá nebo přijímá.

Kompletní přehled všech připomínek včetně jejich vypořádání najdete na webu ČTÚ. Jen malé varování – dokument má 143 stran!

Reklama