ČTÚ začíná zpracovávat připomínky k regulaci velkých operátorů

Reklama

ČTÚ před časem rozhodl, že velcí operátoři příliš tlačí ke zdi virtuály. Datové přenosy jim prodávají tak draho, že jim virtuálové nemohou konkurovat. Rozhodl se zasáhnout, před tím ale dal možnost, aby mu operátoři i spotřebitelé poslali svoje připomínky.

V rámci takzvané veřejné konzultace získal téměř 160 připomínek. Vyjádřili se jak všichni operátoři z velké trojky, tak 145 menších operátorů, čtyři operátorské asociace, tři organizace sdružující spotřebitele a další aktéři. Úřad teď bude jednotlivé námitky zveřejňovat na svém webu a nejpozději do 9. listopadu je takzvaně vypořádá.

Nejdůležitějším nápravným opatřením, které analýza navrhuje, je povinnost umožnit přístup k velkoobchodním mobilním službám virtuálním operátorům, a to za cenu, která jim umožní replikovat nabídky mobilních síťových operátorů a soutěžit s nimi na trhu. Opatření jsou navrhována pro všechny tři mobilní síťové operátory – O2 Czech Republic a.s., T-Mobile Czech Republic a.s. a Vodafone Czech Republic a.s., a to do roku 2026.

Reklama