Čtvrtina lidí má přístup k tabletu, tvrdí Seznam.cz

Reklama

Seznam provedl výzkum mezi svými uživateli a zjistil, že 24 % z nich má přístup k tabletu. Zbylé tři čtvrtiny, které zatím tablet nevlastní, nejčastěji poukazují na jeho praktickou nevyužitelnost nebo je odrazuje vysoká cena tabletů, včetně těch s Androidem.

Výzkum proběhl mezi prostřednictvím služby Seznam Výzkumník, která sice eviduje cca 8 000 respondentů, konkrétně tohoto výzkumu se ale zúčastnilo jen 1 104 osob. To by samo o sobě nebyla na závadu, takový počet odpovědí je akceptovatelný, větší problém způsobuje fakt, že respondentni nebyli žádným způsobem reprezentativní. Zjištěné výsledky tak nelze příliš zobecňovat ani na uživatele Seznamu, natož pak na uživatele internetu či celou českou populaci. Mají tedy platnost zábavné časopisecké ankety, přesto je zajímavé jejich závěry stručně okomentovat.

K tabletu má přístup 24 % respondentů, což ještě neznamená, že ho skutečně vlastní. Mohou si ho půjčovat od rodinných příslušníků nebo kamarádů, mít ho přidělen ve škole či v zaměstnání. Ze zbylých 76 % si většina lidí myslí, že je tablet naprosto k ničemu a nemá žádné praktické využití. Takto se vyjádřilo 47 % respondentů.

Seznam_tablety_pristup

Přesně čtvrtina, tedy 25 %, by naopak tablet chtělo, ale je na jejich možnosti příliš drahý. Přibližně desetina uvádí, že právě vybírá vhodný tablet ke koupi, další desetina zase opakuje, že pro tablet nemá žádné využití. Další důvody už jsou zanedbatelné pro jedno procento je příliš složitý.

Seznam_tablety_proc_ne

Reklama