Čtyřjádro s osmimegapixelem: Evolveo XtraPhone 5.3 QC [preview]

Reklama

Českobudějovická firma Abacus Electric uvádí na český trh telefon XtraPhone 5.3 QC. Ten se vyznačuje čtyřjádrovým procesorem, operačním systémem Android 4.2 a fotoaparátem s rozlišením 8 Mpx. Co myslíte, zaujme vás v záplavě čtyřjádrových Androidů?

XtraPhone je především eXtra Large, neboli obří a supertěžký. Má totiž rozměry 153 × 78 × 11 mm a váží 210 g, což je i na dnešní přerostlé smartphony více než dost. Svého majitele za toto drobné nepohodlí odmění velkým displejem s úhlopříčkou 5,3 palce a rozlišením 960 × 540 obrazových bodů.

O pohon se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,2 GHz doplněný pro jistotu ještě grafickým akcelerátorem. Pro běh programů slouží 1 GB vnitřní paměti, svá data uložíte do 4 GB vnitřní paměti nebo na paměťovou kartu microSDHC. To se bude hodit, protože fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, diodový blesk a autofokus, navíc umí natáčet HD video 720p.

Evolveo_XtraPhone_5.3_QC

Telefon podporuje dvě SIM karty současně, ovšem pozor. Zatímco karta číslo jedna má plnou podporu sítí třetí generace, karta číslo dva si poradí pouze v sítích generace druhé. Evolveo se kromě toho připojí přes Wi-Fi, zjistí aktuální polohu pomocí GPS nebo přenese data přes bluetooth.

Evolveo XtraPhone 5.3 QC má operační systém Android 4.2 Jelly Bean a prodává se za doporučenou cenu 6 490 Kč.

Reklama