Další virtuálové na cestě: Centropol, Fayn, GoMobile a 99Mobile

Reklama

Na český trh se valí další záplava virtuálních operátorů. Úsloví o roztrženém pytli sice patří k největším klišé, v tomto případě je ale více než příhodné. Posuďte sami, shrnuli jsme pro vás z různých zdrojů všechny důležité informace o připravovaných virtuálech.

Jako první virtuál v síti Vodafonu začne v průběhu léta působit Centropol, aktuálně dodavatel levného plynu a elektřiny. Hodlá nabízet paušální programy, nikoli u virtálů obvyklé předplacené karty. V první vlně nabídne své služby aktuálním zákazníkům, odběratelům plynu či elektřiny, následně pak zpřístupní svou nabídku i ostatním. Podrobnosti jsme vám přinesli ve zvláštním článku.

Virtuálního operátora chce provozovat také Fayn, který nyní nabízí své služby jako VoIP operátor (volání přes internet). Konkrétní termín spuštění zatím Fayn neuveřejnil, stejně tak tají ceník. Už nyní je ale jasné, že budete moci volat v síti GSM nebo přes datové přenosy (např. Wi-Fi) se stejným telefonním číslem.

Zato virtuál 99mobile už své služby nabízí. Vybrat si můžete ze čtyř tarifů s jasně srozumitelnými názvy a zajímavou cenou za volání. U tarifu Poslouchám zaplatíte měsíčně 49 Kč, získáte 10 volných minut a za každou další zaplatíte 1,49 Kč/min. Tarif Občas si brnknu vyjde na 149 Kč měsíčně, obsahuje 100 volných minut a za další zaplatíte 1,49 Kč/min (0,49 Kč/min do vlastní sítě). Stejné ceny nabízí i tarify Mluvím (249 Kč, 200 volných minut) a Volám více (399 Kč, 400 minut). Podrobnosti na webu www.99mobile.cz nebo v našem Katalogu operátorů.

Od června chce zaujmout zákazníky virtuální operátor GoMobil využívající síť GTS (tedy zprostředkovaně T-Mobile). Slibuje paušální tarify a ceny nižší než všichni ostatní, konkrétní nabídka ale i v tomto případě chybí.

Reklama