Další výzkum na téma dovolená a mobily, tentokrát od ČEZ

Reklama

Virtuální operátor Mobil od ČEZ přišel s dalším výzkumem na téma dovolená a mobily. Téma je to sice profláknuté, občas ale přinese zajímavá zjištění. Překvapivě mnoho lidí například z dovolené nejraději prozvání, i přes neustálý pokles roamingových cen.

Dát si dovolenou od mobilu, to už dnes neumí nikdo. Kdo má mobil nebo tablet, takřka stoprocentně ho využívá i během dovolené. 78 % majitelů mobilů si ho vezme s sebou na dovolenou, u tabletů nechá doma svého přenosného miláčka 52 %, notebook s sebou vláčí 45 % majitelů.

Naopak plná čtvrtina lidí už se neobtěžuje s vláčením těžkého fotoaparátu a prostě fotí na mobil. Naopak skoro všichni intenzivně šetří. Na dovolené komunikují prostřednictvím textových zpráv, dvě třetiny Čechů omezuje volání a tři čtvrtiny se snaží neustále lovit sebemenší závany signálu bezplatných Wi-Fi sítí. Takřka polovina, konkrétně 48 %, pak z ciziny prozvání a čeká, až jim prozvoněný zavolá zpět. Příchozí hovory jsou totiž buď zcela zdarma, nebo alespoň výrazně levnější.

A k čemu na dovolené používáme internet, když už ho tedy přes všechna úsporná opatření používáme? Dvě třetiny z nás kontroluje na dovolené e-maily a trochu překvapivě jen polovina využívá internet k vyhledávání cestovatelských informací. Co se týká pracovních e-mailů. je situace poněkud pozitivnější. Dovolenou berou Češi jako oddych od pracovních povinností a pracovní e-maily během dovolené kontroluje pouze 51 % zákazníků na domácí dovolené, 38 % na zahraniční dovolené.

Reklama