Další zprávy z LTE fronty

Reklama

T-Mobile rozšířil pokrytí LTE signálem v Praze, takže si rychlých mobilních dat mohou užívat i návštěvníci Hradu. K tomu společně s O2 rozjel první sadu vysílačů sdílené sítě LTE, konkrétně na Táborsku a Pelhřimovsku.

Licenční podmínky nutí operátory pokrývat republiku poměrně rychlým tempem, a to i v méně komerčně atraktivních oblastech, takže už rozhodně nebudeme svědky několikaletého přešlapování v Praze a v Brně. I když první dnešní zpráva je právě z Prahy. T-Mobile oznámil, že pokrytí Prahy signálem LTE se zvýšilo na 75 % populace.

Nově byly pokryty následující městské části hlavního města – Střížkov, Kobylisy, Prosek, Vysočany, Libeň, Karlín, Bubeneč, Nové Město, Smíchov, Malá Strana, Hradčany, Josefov, Strahov, Cholupice, Písnice, Kunratice, Průhonice, Vestec, Hrnčíře, Šeberov, Nupaky, Kolovraty, Uhříněves, Benice, Netluky, Koloděje, Dubeček, Dubeč, Horní Měcholupy, Újezd nad Lesy, Klánovice, Běchovice, Šestajovice, Satalice, Březiněves a Ďáblice.

T-Mobile_LTE_pokryti_Praha_14-7

T-Mobile plánuje v nejbližším období spustit LTE v městských částech Velká Chuchle, Točná, Zličín, Ruzyně, Střešovice,Letná, Holešovice, Dolní Chabry a Staré Město. V srpnu přijdou na řadu Radotín, Slivenec, Zadní Kopanina, Hlubočepy, Barrandov, Řeporyje, Stodůlky, Zličín, Motol, Liboc, Veleslavín, Vokovice, Nebušice, Břevnov, Radlice, Lysolaje, Sedlec, Bohnice, Trója a Čimice. Během září a října pak budou dokryty zbývající části Prahy.

Operátor rovněž pokračuje v pokrývání venkovských oblastí sítěmi LTE. V průběhu letních prázdnin plánuje pokrýt části okresů Česká Lípa, České Budějovice, Domažlice, Jičín, Louny, Prachatice, Příbram, Strakonice a Tachov.

Oblasti mimo Prahu a Brno navíc pokrývá ve spolupráci s O2. Zatímco T-Mobile zodpovídá za západní část republiky, O2 se zaměřuje na východ. Oba operátoři své části sítě navzájem sdílejí, zachovávají si ale vlastní obchodní strategii. Aktuálně společně rozjeli LTE síť na Táborsku (T-Mobile) a Pelhřimovsku (O2).

Na Táborsku byly nově pokryty například obce Radenín, Smilovy Hory, Vodice, Pohnánec, Dolní Hořčice, Pohnání a Zadní Střítež, na Pelhřimovsku pak Čížkov, Eš, Samšín, Bořetice, Bohdalín, Čáslavsko, Zhořec, Těmice nebo Cetoraz. Zákazníci obou operátorů v těchto obcích mohou využívat rychlosti až 75 Mb/s pro stahování a až 25 Mb/s pro nahrávání, tedy několikanásobně více než u sítí 3G. Do budoucna budou tyto rychlosti navyšovány.

Reklama