Dárcovské DMS nově i za 60 a 90 Kč

Reklama

Po 13 letech se výrazně rozšiřují možnosti dárcovských DMS. Přibývají dvě nové cenové hladiny, možnost automaticky přispívat každý měsíc a mírně se zvyšuje část, kterou získá obdarovaná organizace.

Projekt dárcovských DMS provozuje Fórum dárců spolu se všemi mobilními operátory. To do programu pustí jen prověřené neziskové organizace, které pak mohou pomocí jednoduchého hesla přijímat SMS dary svých podporovatelů. Ti je až dosud mohli posílat ve tvaru DMS heslo na číslo 87 777.

Taková zpráva přišla odesilatele na 30 Kč, z nich 28,50 Kč obdržela obdarovaná organizace a zbytek zůstal Fóru dárců jako příspěvek na provoz systému. Operátoři si – na rozdíl od Premium SMS – neberou z částky vůbec nic.

30, 60, 90

První novinkou je možnost přispět vyšší částkou. Cenové hladiny byly nastaveny konkrétně na 30 Kč, 60 Kč a 90 Kč. Zvolená částka se do SMS zadává na konec, za mezeru, takže na číslo 87 777 odesíláte text v následující podobě: DMS heslo 30, DMS heslo 60, DMS heslo 90.

Pokud chcete některou z organizací podporovat každý měsíc, zadejte před heslo příkaz trv. DMS pak vypadá následovně: DMS trv heslo 30, DMS trv heslo 60, DMS trv heslo 90. Pokud budete chtít později automatické přispívání odvolat, zašlete jednoduchý příkaz STOP heslo.

Fórum dárců dostává z každé DMS korunu, a to bez ohledu na její výši. Obdarované organizace si tak připíšou 29 Kč, 59 Kč nebo 89 Kč podle toho, jakou zprávu jim pošlete.

Půl miliardy za 13 let

Od roku 2004, kdy o Velikonocích operátoři dárcovské zprávy spustili, jich Češi odeslali 19 milionů. Darovali tak částku okolo půl miliardy korun. Podrobné informace najdete na webu www.darcovskasms.cz, kde lze také vybírat mezi všemi organizacemi zapojenými do projektu.

 

Reklama