Daruj krev s VZP: staňte se zachránci i vy [aplikace]

Reklama

Dárcovství krve patří mezi nejlepší skutky, které můžete provádět pravidelně. VZP zahajuje touto aplikací kampaň pro zvýšení počtu opakovaných dobrovolných dárců. Aplikace ukáže stav krevních zásob na transfuzních stanicích a další detaily.

Daruj krev s VZP je bezplatná aplikace pro Android a iOS, která poskytuje řadu užitečných informací. Věnuje se problematice dárcovství krve, jak a kde krev pomáhá, jaké jsou krevní skupiny apod.

Hlavní částí aplikace je seznam transfuzních stanic po ČR. Pokud jako dárci máte nějakou svoji domovskou nebo oblíbenou, můžete si ji zvýraznit. Stanice se mohou filtrovat podle aktuální vzdálenosti, či podle abecedy. Zobrazit se mohou pouze ty, kde je nedostatek vaší krevní skupiny.

Tu musíte vyplnit do sekce Můj profil, kde si evidujete poslední datum dárcovství a celkový počet. Zároveň se zde ukáže vaše domovská transfuzní stanice, pokud jste ji předtím v seznamu zatrhli.

U stanic se dozvíte všechny potřebné informace, adresu, stavy zásob krve, kontakty, odsud se dá rovnou volat nebo surfovat po domovském webu stanice. Napojené mapy prozradí polohu, nechybí údaj o otevírací době, případně další poznámky.

Plánování odběru zahrnuje nabídku domovské stanice a další, kde chybí vaše krevní skupina. V mém případě je vidět, že AB+ postrádají v Plzni, jinak je jí všude dostatek. Následný krok je jasný, na uvedené kontakty stanice zavolat a objednat se. Nedostatek krve lze sdílet na Facebooku a angažovat tak své přátele k dárcovství. Přes tlačítko Termín se spustí kalendář a událost Darování krve se uloží na vybrané datum jako celodenní událost. Součástí úlohy je vyplnění Umístění (stanice) a 24 hodinové upozornění předem.

Aplikaci doprovází stránka na Facebooku www.facebook.com/darujkrevsvzp, kde se uveřejňují nedostatky krve a další informace. Na této stránce vidíte seznam stanic s detaily.

Aplikaci jsem testoval na Androidu, její chod je plynulý a informace vyčerpávající. Nepochybně jde o dobrý počin a zajímavou kampaň, jak popularizovat dárcovství prostřednictvím smartphonů a Facebooku. Na Facebooku se můžete pochlubit odznaky za odběry, další dostanete za sdílení. Přidáte se? Darujete krev?

Odkazy ke stažení: Android, iOS

Reklama