Data Enabler: jak omezit datové přenosy pro Android [aplikace]

Reklama

Mnohý uživatel telefonů s operačním systémem musí řešit problém, jak mobil donutit, aby používal datové přenosy jen v určitých chvílích. Možná nechcete platit operátorovi za připojení, možná se jen snažíte, aby telefon zbytečně nevyčerpával baterii. Poradíme, co dělat.

Uživatel telefonu s operačním systémem Android může sázet buď na to, že někde v systému objeví přepínač, který kompletně datové přenosy vypne, může ale také vzít situaci do svých rukou.

Pro vyřešení problémů bude úplně stačit, když si z Google Play stáhnete jedinou aplikaci. Problematikou datových přenosů se zabývá spousta programů, já hledal něco hodně jednoduchého, poskytovaného zdarma. Našel jsem program jménem Data Enabler.

Program nemá vůbec žádné nastavení, po instalaci jej pouze přidejte jako widget na pohotovostní obrazovku. Jedná se o jednoduchou ikonku. Jedním ťuknutím data v telefonu aktivujete, druhým zase vypnete. Jednoduché jak facka. Data Enabler pochopitelně nijak neomezí Wi-Fi, utne pouze datové přenosy, které by jinak byly zpoplatněné vašim operátorem.

Aplikace funguje naprosto spolehlivě. Nepřipojil jsem se k internetu, přestala fungovat synchronizace, automatické aktualizace, zkrátka vše. Korektně nebudou fungovat ani žádné aplikace, které síťové připojení využívají.

Ideální je nechat zapnutou Wi-Fi a přes Data Enabler přenosy vypnout. Máte jistotu, že veškerá připojení budou bez poplatků.

Spolehlivost aplikace si můžete ověřit dalším freewarovým programem, Data Counter (existuje i v placené verzi). Jeho widget ukazuje množství přenesených dat. Množství přenesených dat bude přibývat pouze v řádku s Wi-Fi.

Reklama