Dead Trigger: masakr nemrtvých (hra)

Reklama

Že mohou vynikající hry pro mobilní telefony a tablety vznikat i v ryze českém prostředí jsme se už přesvědčili několikrát. Brněnské Studio Madfinger Games patří v tomto ohledu mezi naprostou špičku. A jejich nová 3D střílečka to rozhodně potvrzuje.

Pamatujete si ještě na náš článek o nejhezčích 3D střílečkách pro mobilní telefony? Do tohoto výběru bychom nyní klidně mohli přidat i tuto hru. Dead Trigger totiž vypadá skutečně úchvatně a pokud navíc máte mobilní telefon s čipem Tegra 3, budete valit oči ještě více. Grafika je jedním slovem nádherná, všechny objekty krásně ostré, detailní. Opravdu špičkový zážitek.

Grafický dojem je v tomto případě tak důležitý, že na ostatní části hry se možná trochu pozapomnělo. O příběhu nemůže být příliš řeč, prostě se na postapokalyptické planetě bráníte hordám nemrtvých, které likvidujete všemožnými zbraněmi. Obtížnost hry se postupně zvyšuje, ale dost si můžete pomoci mikrotransakcemi ve hře, které vás rychleji dostanou k lepšímu vybavení.

Jednotlivé mise si vybíráte na mapě, alespoň zde se pořád vše neopakuje. Jednou musíte přežít po určitou dobu, jindy zase likvidujete určený počet zombíků. Právě plnění těchto misí, které jsou většinou splněné do pár minut, se dostáváte na vyšší úroveň. V náplni hry i jednotlivých herních situacích se ale určitě nesetkáte s ničím, co byste neznali z jiných her. To stejné se dá říct i o standardním ovládání.

V čem se Dead Trigger liší od svých slavnějších konkurentů je mnohem nižší cena za hru. Nezapomínejte ale, že lepší vybavení musíte mnohdy dokupovat a tak se celkové náklady na hru mohou vyšplhat podstatně výše. Pokud ale chcete udržet vysokou obtížnost, stačí zaplatit jen za hru a kochat se jednou z graficky nejvydařenějších věcí, které jsme doposud na mobilních telefonech viděli.

Odkaz na stažení: iOS, Android

Operační systém: iOS 4.2 a novější, Android (v závislosti na zařízení)

Cena: 0,99 dolarů (iOS), 24 Kč (Android)

Reklama