Desetkrát poznámky pro Android – které jsou nejlepší?

Reklama

Zůstává otázkou, proč většina telefonů s Androidem nenabízí žádnou aplikaci pro poznámky. Android Market vám ovšem tento nedostatek bohatě vynahradí. Má to ale háček, aplikací je tolik, že je obtížné se v nich vyznat. Zkusili jsme si s tím poradit za vás.

Po zadání hesla notes na vás vypadnou v Android Marketu desítky výsledků. A co hůř, většinou s velmi dobrým hodnocením. Co si ale vybrat a nainstalovat? Zkusili jsme vybrat deset aplikací a rozhodování vám aspoň trochu usnadnit. Kliknutím na nadpis se vám otevře odkaz v Android Marketu. Vše je nabízeno jako freeware.

ColorNote Notepad Notes

Aplikace nabízí poznámky s nadpisem, udělat můžete také seznam. Třídění funguje podle data, barev poznámky nebo abecedně. U poznámek může být časová připomínka, dají se zálohovat na paměťovou kartu, měla by fungovat i synchronizace s Facebookem a Googlem. Součástí aplikace je i kalendář, který zobrazuje dny, u kterých jsou přiřazené poznámky. Vybírat můžete ze tří různě velkých widgetů na pohotovostní displej.

Note Everything

Tato aplikace nabízí dělení podle vytvořených složek a přiřazení priorit k poznámkám. Kromě klasické textové poznámky můžete sdělení doslova namalovat na displej, namluvit ho, vytvořit z čárového kódu nebo z Google Docs (po doinstalování doplňku). Výbornou možností je vytvořit si k poznámce zkratku na pohotovostním displeji. Na displej můžete umístit čtyři různě velké widgety.

Notes

Tato aplikace nabízí třídění do kategorií, k poznámkám se dá připojit obrázek, připomenutí a také je můžete chránit heslem. Funguje třídění podle data, nebo abecedně. Další možností je záloha poznámek, ale několik uživatelů si stěžuje, že se záloha správně neobnovila. Zajímavou možností je import poznámky z přijaté textové zprávy.

InkPad Notepad – Notes – To do

První aplikace, která docela obtěžovala výraznými reklamami. Kromě poznámky umí i seznam, z přehledu se ale nedá poznat, o jaký typ se jedná, musíte si proto poznámky důsledně pojmenovávat. Aplikace nabízí synchronizaci s vlastní webovou službou InkpadNotepad, zálohu poznámek, nebo dva různé fonty písma pro poznámky.

GO Note Widget

Aplikace, kterou budete po instalaci marně hledat v systému i mezi nabídkou widgetů. Teprve podrobnější pročtení popisu odhalí, že funguje jen z prostředí GO Launcher EX.

OnePunch Notes

Velmi komplexní aplikace pro poznámky. Třídění funguje podle názvu, času nebo barvy. U poznámek můžete měnit font, barvu písma, způsob ukládání, připomínání. Funguje import a export z paměťové karty, automatické zálohování a hodí se i spolupráce s google účtem. Poznámky také můžete bezpečně zamknout. K dispozici jsou čtyři různé velikosti widgetů.

Notes

Aplikace s velmi jednoduchým a přehledným vzhledem. Třídění funguje podle data a abecedy. Aplikace umí vyhledávání, výhodné je kompletní zaheslování celého programu. Kromě úpravy velikosti písma už tato aplikace příliš dalšího nenabízí. V našem srovnání patří k těm nejjednodušším.

AK Notepad

Aplikace nabízející třídění do kategorií, vyhledávání, export poznámky do TXT souboru, různé změny vzhledu, fontu a velikosti písma. Změna třídění se trochu nešikovně nachází hlouběji v menu, zajímavostí je upozorňování nejen zvukem ale i různobarevným blikáním diody (pokud ji telefon pochopitelně má). Poznámky se dají importovat a exportovat na kartu, přímo z menu aplikace je přepnete na pohotovostní displej. Widgety mohou být různobarevné, ovšem jen v jedné velikosti.

Slide Notes

Velmi jednoduchá aplikace, která slouží opravdu hlavně k vytváření záznamů. Tentokrát netvoříte žádný nadpis a text, v přehledu se zobrazují rovnou zapsané údaje. Třídění funguje podle data, poslední úpravy a abecedně. Jedinou další funkcí je export na paměťovou kartu. Náš jednoznačný favorit, pokud vám jde opravdu jen o zapsání údajů. Škoda chybějících widgetů.

Evernote

Asi nejúspěšnější „poznámkovník“ současnosti. Funguje na principu cloudu. Poznámku vytvoříte na libovolném zařízení, záznam se synchronizuje a nahraje všude, kde Evernote používáte. Máte tedy neustále kompletně aktuální záznamy.

Poznámky mohou mít různou grafickou úpravu, přidáte k nim obrázek, zvukový záznam či libovolnou další přílohu, rozlišovat se dají štítky nebo si vytváříte vlastní kategorie, tady ve formě bloků. Aplikace je trochu složitější než předchozí konkurenti, ale jednoznačně komplexnější. Nechybí dva velké widgety na pohotovostní displej.

Reklama