Deutsche Telekom a Orange prodávají britské EE

Reklama

Firmy Deutsche Telekom a Orange oznámily, že získaly všechna potřebná povolení k prodejí své společné firmy EE operátorovi British Telekom. Transakci přitom začaly připravovat loni v únoru.

Podrobnosti o prodeji EE najdete v našem loňském článku, tady jen stručné shrnutí. Firmy Orange a Deutsche Telekom (v Česku provozuje síť T-Mobile) ve Velké Británii provozovaly vlastní operátory, které v roce 2010 spojily do jedné firmy Everything Everywhere (EE). Tu se v únoru 2015 rozhodly prodat British Telecomu (BT), který svou mobilní divizi v roce 2007 prodal Vodafonu. Prodejní cena byla stanovena na 12,5 miliardy britských liber (468 miliard korun), Orange si chtěl svou cenu vybrat v hotovosti, Deutsche Telekom v akcích BT, což se ukázalo jako skvělá volba, protože za rok trvající schvalování hodnota těchto akcií vzrostla o 10 %.

Nyní obě společnosti oznámily, že získaly všechna potřebná povolení. To zahrnuje jednak schválení akcionářů (přeci jen pro Deutsche Telekom a Orange se jedná o de facto ústup z britského trhu, pro BT zase o velkou investici), jednak také schválení antimonopolních úřadů.

Právě poslední zmíněné lejstro vydal britský antimonopolní úřad – British Competition and Markets Authority. Transakci už tak nic nestojí v cestě a předpokládá se, že do konce ledna letošního roku finálně proběhne.

 

Reklama