Dexim AV Dock Station: hudba a filmy z iPhonu v televizi

Reklama

Dockovací stanice Dexim vám dává možnost prohlížet multimediální obsah z vašeho iPhonu na televizi. Velmi jednoduše si tak prohlédnete vyfocené snímky, nebo si pustíte film. Instalace i ovládání jsou velmi jednoduché, stanici uvedete do provozu během minuty.

AV dockovací stanici dostanete v docela velké krabici se spoustou příslušenství. Kromě samotného docku a kabelů pro propojení s televizí, je to i dálkové ovládání, redukce, nabíječka a miniUSB kabel. Správné zapojení je skutečně otázkou chvíle, dock se propojí s miniUSB a nabíječkou, do druhého konektoru se zapojí HDMI a jednotlivé barevné kabely připojíte do televize.

Trochu více jsem bojoval s redukcemi, u kterých jsem i dumal nad jejich významem. Dock má standardní Apple konektor, do kterého se dají připojit všechny iPhony a většina iPodů. Vzhledem ke své velikosti by měl se stabilitou problémy jen iPad. Redukce mají nějakým způsobem zajistit správné upevnění zařízení v docku, iPhone i iPod Touch mi v něm ale držely bez problémů i bez této pojistky.

Jakmile máte kabely propojeny, dock se na přední straně rozzáří červeným světlem, čímž dá najevo, že je funkční. Majitelé iPodů budou zařízení využívat především pro přehrávání hudby, video z iPodu Touch příliš kvalitní není. Kromě hudby a videa zvládne AV dock i bezproblémové přehrávání videa. Ať už toho, které jste si pořídili sami, tak i jakéhokoliv nahraného souboru, staženého podcastu atd. Např. sledování videa koupeného z iTunes Store je opravdovým zážitkem, obraz je perfektně ostrý, ani si neuvědomíte, že sledujete záznam jen z mobilu.

Slabší stránkou je snad jen horší dálkové ovládání. Občas reagovalo nepřesně a nepřipadalo mi příliš intuitivní. Mnohdy bylo rychlejší vstát a na přístroji přepnout funkci ručně, než zkoumat, jak to provést dálkovým ovladačem.

Dexim AV dockovací stanice se bude hodit každému, kdo ze svého přenosného izařízení udělal multimediální centrum. Jednoduchý způsob, jak se podělit o zachycené zážitky např. na rodinných oslavách. Stanici si můžete pořídit na huramobil.cz.

Nabíječka DEXIM AV HDMI Docking Station lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama