Dexim Car: ovládejte autíčko iPhonem (příslušenství)

Reklama

Tuhle hračku ocení hlavně pánové, z jejich iPhonu či iPodu totiž učiní dálkové ovládání pro auto. A pokud přemluvíte k nákupu i kamaráda, můžete doma pořádat parádní závody. Tyhle auta vás budou bavit! Ovládání pochopíte za pár vteřin, na bravurní jízdu ale budete muset pořádně potrénovat.

Pro iPhony existuje obrovská spousta příslušenství, tyhle auta patří k tomu akčnějšímu, co si můžete pořídit. Fungují s iPhonem 3G, 3GS, 4 (a pravděpodobně i 4S), iPodem Touch 2-4 generace a oběma iPady.

V balení dostanete kromě samotného auta ještě dobíjecí USB kabel (jeho koncovka v průběhu dobíjení bliká), nabíječku fungující na čtyři tužkové baterky, adaptér na iPhone a návod. Zprovoznění auta je záležitostí okamžiku. Adaptér připojíte do iPhonu (nebo v mém případě do iPodu Touch), objeví se otázka o nainstalování aplikace a je hotovo. Na spodu autíčku přepnete tlačítko a jízda může začít.

Ovládání přes aplikaci funguje na principu gyroskopu, můžete ale využívat i klasičtější tlačítka. Uvidíte sami, které ovládání vám více přiroste k srdci. Auto reaguje bleskově a umí se rozjet opravdu pořádnou rychlostí, její maximum ale můžete ovlivňovat. Kromě ovládání můžete zapnout i různé efekty, kdy bude auto jezdit samo, dělat smyky, točit se kolem osy nebo jezdit podle rytmu hudby. Nepřišel jsem ale na to, jak nastavit nějakou vlastní skladbu. S brzděním už to taková sláva není, pozor také, abyste od sebe auto nedostali na větší vzdálenost než 15 metrů, pak přenos začne selhávat.

Autíčko je docela malé a působilo na mne křehce. Na výběr máte červeno-černou, nebo zlatou variantu. Nejlépe se mu dařilo na parketách, na koberci už byla jízda o poznání horší. Do terénu bych ho raději příliš nepouštěl, stačí i docela malá překážka, aby se zarazilo.

Bohužel se nejedná o zrovna nejlevnější příslušenství, pro zabavení manžela nebo syna je ale k nezaplacení. Auto si můžete koupit na huramobil.cz.

Dexim sportovní auto pro iPhone/iPad Black lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Reklama