Dezinfekce mobilu i v době pandemie

Reklama

T-Mobile zveřejnil několik rad, jak nejlépe vyčistit mobilní telefon, abyste jeho prostřednictvím nešířili škodlivé viry a bakterie.

Je samozřejmé, že mobil nemůžeme jen tak vyvařit ani umýt vodou a mýdlem. Existují speciální sterilizační UV lampy, v jejichž světle lze desinfikovat nejen mobil, ale třeba i hodinky, klíče nebo brýle. Pokud něco takového vlastníte, použijte to. Pomůže také horské sluníčko našich babiček.

Pro nás ostatní doporučuje T-Mobile využít desinfekční ubrousky. Ty jsou samozřejmě beznadějně vyprodané, takže musí postačit měkký hadřík, například na čištění brýlí, lehce navlhčený směsí vody a desinfekčního gelu, popřípadě alkoholu (stačí Alpa). Operátor doporučuje otírat mobil několikrát denně, my přidáme praktickou radu – kdykoliv na něj sáhnete neumytýma rukama, tj. vrátíte se například zvenku.

Na hůře dostupná místa lze použít vatovou tyčinku, pouzdro se dá samozřejmě sundat a dokonale umýt pod vodou. Taková zásadní očista ale stačí jednou za čas, soustřeďte se hlavně na místa, na která saháte nejčastěji. U dotykáčů to samozřejmě bude displej, který je přímo semeništěm bakterií, a pak nějaká část zadního krytu, za který mobil držíte.

Reklama