Díky O2 může přijímat platby kartou každý

Reklama

O2 nabízí všem živnostníkům, řemeslníkům a dalším lidem, kteří potřebují přijímat platbu kartami, řešení nazvané Chytrá platba. K přijímání plateb stačí terminál a mobil s operačním systémem iOS nebo Android.

Dokonce ani nemusíte být zákazníky O2. I když, pokud jimi jste, budete mít drobnou výhodu v podobě bezplatných dat používaných platební aplikací. Stačí mít účet v libovolné české bance, koupit si platební terminál za 5 995 Kč a vlastnit mobil s bluetooth a Androidem nebo iOS.

Chytra_platba_aplikace

Do něj si pak nainstalujete aplikaci Chytrá platba a uzavřete smlouvu s ČSOB. Ani u ní nejste povinni mít bankovní účet, ČSOB pouze zprostředkovává zúčtování plateb. Jakmile banka smlouvu akceptuje a nastaví všechny parametry vaší aplikace, můžete začít přijímat platby.

Jakmile někdo bude chtít zaplatit, spustíte v mobilu zmíněnou aplikaci Chytrá platba. Ta ověří, zda je v dosahu bluetooth váš platební terminál a propojí se s ním. Do aplikace poté zadáte částku platby a předáte zákazníkovi terminál. V tom je možno zaplatit jak kontaktně tak bezkontaktně, platba je následně přes Wi-Fi nebo mobilní datové přenosy ověřena v bance.

Chytra_platba_karta

ČSOB si z každé platby strhne 2,79 %, jinak se neplatí žádný měsíční ani zřizovací poplatek, tedy kromě pořizovací ceny terminálu.

Reklama