Díky Samsungu se bude učit na tabletech

Reklama

V síti soukromých středních škol EducaNet se budou studenti vzdělávat moderně. Nebo spíše chytře, protože v nich Samsung představil svůj koncept Smart School, chytrá škola. V podstatě jde o nasazení tabletů Samsung se šikovným softwarem podporujícím výukové funkce.

Tablety Samsung dostanou zapůjčeny jak studenti, tak vyučující. Přihlášením studentů do výukového systému učitel okamžitě vidí, kdo je přítomen, a nemusí proto provádět zápis absentérů do třídní knihy. V dalším kroku pak studentům vysvětluje látku. Na jejich tabletech se zobrazuje to, co učitel potřebuje. Tablety jsou navíc propojeny s interaktivní tabulí, takže možnosti jsou opravdu neomezené.

Nedílnou součástí výuky je samozřejmě i zkoušení. Studenty je možno rozdělit do skupin, každé pak poslat na jejich displeje různé informace, různé zadání nebo různé testy. V chytré škole se učitelé snadno vyrovnají i s nezbedníky. Mohou si totiž zobrazit obsah displeje kteréhokoliv tabletu. Pokud vidí, že má student problémy, snadno mu přímo na jeho displeji poradí. Pokud ale zjistí, že například čte Mobinfo, mohou mi tablet zablokovat.

EducaNet je čtyřletá střední škola s obory všeobecného gymnázia a informační technologie. Plánuje toto řešení využít nejen v těchto již zavedených oborech, ale i v nově otevírané základní škole s rozšířenou výukou anglického jazyka. „O tom, že jde o opravdu univerzální řešení svědčí i fakt, že se se Samsung Smart School seznámí i děti z naší mateřské školky,“ dodává Jakub Pour, manažer pro vzdělávání ve škole EducaNet.

Reklama