Do bláta i do vodičky: CAT S40 [recenze]

Reklama

Pracujete často v rukavicích? Ryjete, zdíte, sekáte, prášíte? Spadne vám občas mobil na zem nebo rovnou do vody? Pak zvažte nákup odolného modelu CAT S40.

O odolné mobily byla vždycky nouze, přitom po nich zákazníci často volají. A to nejen ti, kteří pracují manuálně, ale také všichni nešikové, kterým prostě občas mobil spadne ze stolu a nechtějí kvůli tomu sbírat hromady součástek po všech koutech. Nový CAT S40 vyhoví všem, i když primárně je určen právě těm prvním.

Chvilku lopata, chvilku telefon

Předně, CAT S40 je obrovský. Dělníci nejsou na nějaké pidipřístroje, zvědaví, jejich ruce jsou zvyklé na kladiva a lopaty, přepnout najednou na něco titěrného nezvládají. Vzhledem k tomu, že dělníci často pracují v rukavicích (případně mají ruce nesnesitelně mozolnaté), musí být dotykový displej schopný takové zacházení rozpoznat.

CAT_S40_d_1CAT_S40_d_2

Stejně tak musí být přizpůsobena tlačítka. Zapomeňte na obvyklá senzorová nebo dokonce dotyková tlačítka pod displejem, připravte se na velké klávesy s výrazným zdvihem a jistým stiskem. Stejně tak tlačítka umístěná na pravém boku, která slouží pro zapnutí/vypnutí a změnu hlasitosti, jsou výrazná a tudíž snadno ovladatelná i v tlustých dělnických rukavicích.

CAT_S40_d_3CAT_S40_d_4

Mobil samotný působí velmi odolným dojmem. Na zmíněné pravé straně najdete ještě slot pro vložení SIM karty a paměťové karty microSD, který je špičkově kryt plastovou záslepkou. Podobně je chráněn také miniUSB konektor umístěný na levém boku a 3,5mm jack skrývající se nenápadně v pravém horním rohu.

CAT_S40_d_5CAT_S40_d_7

Telefon dokáže pracovat v teplotách -25° C až 55° C. Bohatě splňuje požadavky nejpřísnějšího certifikátu odolnosti IP 68 a překračuje i požadavky Mil-Spec 810G. CAT S40 je tak vodotěsný po dobu 1 hodiny v hloubce 1 metru, prachuodolný a zároveň bez úhony vydrží i pády z výšky 1,8 m. Pokud telefon není v dané chvíli dobře zabezpečen a vodotěsný, sám uživatele upozorní a pomocí animace mu znázorní, kterou část telefonu je třeba zkontrolovat a zajistit.

Další Android

Pokud odhlédneme od odolného povrchu, musíme konstatovat, že CAT S40 je obyčejný Android se všemi klady i zápory, které se k takovým přístrojům pojí. Od výrobce dostal do vínku čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,1 GHz a 1 GB paměti RAM. Pro uložení dat je pak k dispozici 16GB úložiště doplnění slotem pro paměťové karty microSD.

CAT_S40_d_6CAT_S40_d_8

Displej má úhlopříčku 4,7″ a je chráněn odolným sklíčkem Gorilla Glass 4. Dosáhl rozlišení 540 × 960 bodů, což je na dnešní poměry trochu málo. Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, je vybaven autofokusem, bleskem a schopností natáčet 1080p videa. Čelní kamera pak zvládne fotit selfies v rozlišení 2 Mpx.

Z datových technologií podporuje CAT S40 všechno až po LTE, takže můžete stahovat data rychlostí 150 Mb/s a nahrávat rychlostí 50 Mb/s. Samozřejmostí je podpora Wi-Fi. navigačních systémů GPS a Glonass. Baterie s kapacitou 3 000 mAh vydrží ve stand-by režimu až 39 dní.

CAT_S40_f_1CAT_S40_f_2CAT_S40_f_3CAT_S40_f_4

Pro dělníky a outdooráře

CAT S40 je telefon, který svou funkční výbavou nijak nevybočuje. Když hodíte kamenem do řady přístrojů s Androidem, trefíte deset dvacet přístrojů s naprosto stejnými nebo lepšími parametry. To, co je na něm zajímavé, je špičková odolnost.

CAT_S40_d_9

Něco takového ale nezaujme každého. Svou podobou cílí CAT vyloženě na lidi pohybující se v manuálních profesích (byť se může jednat o vysokoškolsky vzdělané stavbyvedoucí nebo manažery, kteří občas musí projít „špinavým“ provozem), případně příznivce outdoorových sportů.

CAT S40

Rozměry: 145 × 74 × 13 mm, 185 g
Displej: 4,7″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1100 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Caterpillar CAT S40 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Reklama