Do šesti let bude podle Ericssonu tři miliardy smartphonů

Reklama

Podle zprávy Ericsson Mobility Report bude na světě v roce 2021 více než tři miliardy smartphonů. Výrazně samozřejmě vzroste datový přenos i využívání sociálních sítí všeho druhu.

Ericsson ve své pravidelně vydávané zprávě Mobility Report odhaduje, že do konce roku 2021 vzroste ve světě počet smartphonů na tři miliardy. Již dnes ale komunikujeme mnohem více prostřednictvím textových než hlasových služeb. Více než 70 % majitelů smartphonů připouští, že pravidelně sdílí své osobní fotografie. Celkem 46 % uživatelů je aktivních na více než jedné sociální síti.

Provoz na sociálních sítích by v průběhu nejbližších šesti let měl dosáhnout 180 exabajtů, což je v průměru 35 minut denně strávených na sociálních sítích. Celkový provoz na sociálních sítích v následujících šesti letech poroste dvanáctinásobně oproti tomu, jak to bylo v uplynulých šesti letech.

Mobilní datový provoz by měl v nejbližších šesti letech narůst až desetinásobně, vzroste také průměrná datová spotřeba na jednotlivce. V roce 2015 představovala oproti roku 2014 nárůst o 20 exabajtů, přičemž polovinu tohoto objemu tvořil přenos videa. To se dá přirovnat ke zhlédnutí třech celovečerních filmů u každého člověka na planetě.

Reklama