Dokonáno jest: T-Mobile má neomezený tarif za 749 Kč

Reklama

Ani třetí operátor, T-Mobile, se nemohl nechat zahanbit, a přispěchal proto v sobotu s vlastní nabídkou neomezených tarifů. Kromě absolutně nejvyššího za 749 Kč má ještě dva nižší, částečně omezené. Podívejte se na kompletní nabídku.

Je velmi neobvyklé, aby se nějaká služba představovala v sobotu, za 15 let své novinářské kariéry nic takového nepamatuji. Fakt, že se k tomu T-Mobile v případě neomezeného tarifu uchýlil, jen svědčí o tom, jaké zaskočení byla čtvrteční O2 revoluce a pod jakým tlakem telefonujících zákazníků se operátor ocitl. T-Mobile přichází se svou nabídkou dva dny po O2 a den po Vodafonu, a i z jeho zprávy je patrné, že se jedná o narychlo spíchnuté provizorium.

Tiskové oznámení obsahuje tři tarify, všechny ale známe již delší dobu, došlo u nich ke snížení ceny a zvýšení počtu volných minut. T-Mobile dále informoval, že další novinky oznámí v nejbližší době. Tarify za níže uvedené ceny si můžete aktivovat při podpisu nové smlouvy, prodloužení té stávající, nebo na ně přejít z jiného tarifu.

Tarif S námi 390 nyní stojí 273 Kč/měsíc (dříve 390 Kč). Zahrnuje ve variantě HIT (smlouva na dva roky) 56 minut volání a 30 SMS do všech sítí, 20 MB dat a neomezené volání včetně SMS v síti T-Mobile mimo špičku. Pokud se nechcete uvázat na dva roky, získáte minut jen 30, ostatní parametry zůstávají stejné.

U tarifu S námi 590 zahrnuje měsíční poplatek 472 Kč (dříve 590 Kč) ve variantě HIT 220 minut volání a 100 SMS do všech sítí, 300 MB dat a neomezené volání včetně SMS v síti T-Mobile mimo špičku. Varianta bez úvazku (a přídomku HIT) má minut 100, data a SMS zůstávají stejná.

V neomezeném tarifu S námi síť nesíť za 749 Kč měsíčně (dříve 3 290 Kč u tarifu S námi 3290) získá zákazník neomezené volání a SMS do všech sítí plus 1 GB dat (prozatím bez možnosti zakoupení telefonu). Podmínkou je uzavření smlouvy na dva roky. Varianta bez smlouvy nebo možnost koupě dotovaného telefonu zatím neexistují.

Komentář Mobinfo.cz

T-Mobile jasně zareagoval na nabídku O2, jeho neomezený tarif má naprosto stejnou cenu i množství dat, které dává uživatelům k dispozici. V obou případech musíte pro získání této ceny uzavřít smlouvu na dva roky, T-Mobile variantu bez smlouvy nenabízí, O2 vám ji umožní uzavřít za 899 Kč měsíčně. Vodafone nabízí tarif s dvouletým úvazkem za 691 Kč měsíčně, navíc nabízí o něco méně dat (jen 600 MB), bez úvazku za 901 Kč..

Jak T-Mobile, tak Vodafone, zatím evidentně představují pouze provizorní nabídku sestavenou jako rychlá reakce vyvolaná čtvrteční revolucí O2. Lze tedy očekávat, že v řádu dalších týdnů přijdou s ucelenou koncepcí, novými tarify a možnostmi dotování (či splátkového prodeje) telefonů. Jedno je už ale teď jisté, žádný tarif nemůže být dražší než aktuálně nastavená laťka 749 Kč.

Reklama