„Domluvte se. Jděte s dobou. Naslouchejte,“ radí Vodafone rodičům

Reklama

Pandemie koronaviru prodloužila čas, který trávíme u počítače, nejen nám, ale i našim dětem. Vodafone proto radí, jak zvýšit bezpečnost dětí na internetu.

České děti ve věku 9 až 17 let nejčastěji používají k přístupu na internet chytré telefony, 84 % z nich denně, uvádí studie EU Kids Online 2020. A mluví o průměru 3 hodiny na internetu denně. Studie přitom ještě nezahrnuje změnu, kterou s sebou přinesl nástup pandemie koronaviru.

Rodiče často považují internet za nebezpečné místo, ale přinejmenším pandemie je donutila, aby přeci jen svým dětem pohyb na internetu umožnili. Třeba jen kvůli výuce.

56 % českých dětí podle EU Kids Online 2020 říká, že jejich rodiče s nimi nikdy nebo téměř nikdy nemluví o tom, co dělaly na internetu. Například německé děti daly stejnou odpověď jen v 19 % případů.

I s ohledem na zmíněné nezávislé studie Vodafone dlouhodobě prosazuje v oblasti Digitálního rodičovství tři jednoduchá hesla: „Domluvte se. Jděte s dobou. Naslouchejte“. A rodičům nabízí i konkrétní pomoc v podobně mobilní aplikace Vodafone Family Security.

Pomocí aplikace lze chránit děti, aby nebyly vystaveny nebezpečnému obsahu, nebo omezit používání návykových aplikací. Součástí výbavy Vodafone Family Security je i řízení přístupu k internetu, aby se děti mohly nerušeně věnovat škole, zájmovým kroužkům nebo spánku. Za 49 Kč měsíčně lze aplikaci využívat až na 6 zařízeních.

Reklama