Doodle Truck: řidič, ten tvrdej chleba má (recenze hry)

Reklama

Doodle Truck opět potvrzuje, že k úspěchu mobilní hry není důležitá grafika, ale pouze a jedině hratelnost. A kdo si myslí, že převážet zboží z místa na místo nemůže být zábava, měl by tuto hru velmi rychle vyzkoušet, bude příjemně překvapen.

Váš úkol je těžší, než na první pohled vypadá. Na začátku naloží vaše auto nákladem a vy ho musíte dovézt do cíle. Jenže cesty silně připomínají české vozovky, je to samý hrb a výmol a váš vůz není zrovna z nejstabilnějších. Dokáže ho rozhodit třeba i prudší sjezd, ve kterém se klidně převrátí, před výjezdem zase musíte trochu šlápnut na plyn, jinak se vrcholu kopce nedočkáte. Náklad se vzadu na korbě pořád nějak mele, takže jste rádi, že do cíle vůbec něco přivezete. A co teprve, když narazíte na místa, která víceméně musíte s autem přeskočit, to je adrenalin! Aby to bylo ještě těžší, kromě určitého množství nákladu jste omezeni i časovým limitem, takže jezděte opatrně, ale zase ne přespříliš. Levely jsou naštěstí docela krátké, takže při neúspěchu nevadí, že musíte začít od úplného začátku.

Ovládání hry je velmi jednoduché, kromě směrů dopředu a dozadu nic jiného nevyužijete. Hodně originální je grafika, která vypadá, jako by ji malovalo desetileté dítě. Je to trochu nezvyklé, ale ke hře se to docela hodí.

Kromě výše popsaného herního módu tu máte ještě jeden, ve kterém se snažíte zboží dovézt co nejdál. Cesta je ale rozdělena checkpointy, a když k nějakému nestihnete dojet, máte smůlu.

Ve hře se postupně propracujete i k dalším nákladním vozům, každý má trochu odlišné jízdní vlastnosti a při hraní se rozhodně projevují.

Doodle Truck mi sice připadá trochu dětinský, na druhou stranu ale musím uznat, že jsem se bavil. Jako freeware se jedná o hru, kterou byste měli určitě zkusit.

Cena: freeware

Odkaz na stažení

Reklama