Zbavte se kil z cukroví: 11 aplikací pro zlepšení kondice

Reklama

Vánoční svátky jsou za námi, nastává nejvyšší čas, abyste zlenivělé tělo dostali trochu do kondice. Přichystali jsme pro vás přehled spousty zajímavých aplikací, s jejichž pomocí bude cvičení hned větší zábava.

Aerobní cvičení

Jedná se o druh aktivity, při které spotřebováváte větší množství kyslíku a zlepšujete celkovou fyzickou kondici. Aplikace se zaměřují hlavně na běh, ale dají se použít i pro jízdu na kole, nebo si můžete měřit obyčejnou chůzi, což je vůbec nejzdravější fyzická aktivita, kterou můžete provozovat.

Aplikace se nabízejí jako freeware, sami si otestujte, která vám nejlépe vyhovuje. Zaměřte se např. na ovládání při sportovní aktivitě, automatické pauzy nebo odpočítávání před startem.

Sports Tracker

Tuto aplikaci původně vyvíjela Nokia, nyní ji už ale najdete takřka na všech mobilních platformách. Nechybí početná uživatelská komunita a také výborné webové rozhraní. Program spočítá vzdálenost, rychlost, spálené kalorie, převýšení na trase a vše zanese do map. Výsledky se dají exportovat na internet, kde získáte ještě mnohem podrobnější statistiky. Díky tréninkovému deníku si lépe uvědomíte zlepšující se kondici, kterýkoliv záznam samozřejmě můžete sdílet na sociálních sítích.

Verzi pro Windows Phone jsme už věnovali samostatnou recenzi.

Odkazy na stažení a ceny: Android (freeware), iOS (freeware), Nokia (freeware), Windows Phone (freeware), Bada (freeware)

Endomondo

Tato aplikace patří k novějším, stihla si už ale získat velkou popularitu a rozšířit na většinu mobilních platforem. Kromě klasického měření a zaznamenávání trasy si vás získá některými zajímavými nápady. Můžete například přímo soutěžit s výkony svých přátel nebo získávat hlasovou odezvu od přátel během sportovní aktivity. Placená varianta nabízí možnost práce s intervalovými tréninky, nebo nastavování cílů a pomoc při jejich dosažení.

Na Windows Phone má horší hodnocení, ale už je opravena zásadní chyba, kdy Endomondo nedokázalo fungovat přes zamčenou obrazovku. Jakmile tato aplikace získá výraznější uživatelskou komunitu, nebude mít konkurenci.

Odkazy na stažení a ceny: Android (freeware / 125 Kč), iOS (freeware / 2,99 euro), Nokia (freeware), Windows Phone (freeware)

RunKeeper

Aplikace může těžit ze silné uživatelské základny, i když její rozšíření mezí operačními systémy není největší a verze pro Windows Phone je prakticky nepoužitelná. Osobně se mi hodně líbí přehlednost aplikace, velmi spokojeni budete i s webovým rozhraním RunKeeper. K dispozici jsou zajímavé grafy, pracovat se dá také s různými cíly. Pokročilejší funkce jsou ovšem placené.

Odkazy na stažení a ceny: Android (freeware), iOS (freeware), Windows Phone (freeware)

Měření tepu

Možná vám předchozí sportovní aplikace připadají zbytečně složité a nejste vůbec zvědaví, jak rychle a kolik jste toho naběhali. Jako ukazatel bohatě stačí tepová frekvence. I takových aplikací najdete dost, pouze doporučujeme, abyste jim slepě nevěřili a alespoň zpočátku kontrolovali, nakolik jsou důvěryhodné. Podle hodnocení spousty uživatelů by ale měly následující programy ukazovat smysluplné hodnoty.

Instant Heart Rate (Android, iOS)

Odkazy na stažení a ceny: Android (freeware / 18,33 Kč), iOS (freeware)

HeartRate (Windows Phone)

Odkazy na stažení a ceny: Windows Phone (freeware)

Posilování

Pokud je pro vás důležité dát najevo hlavně vizuální stránku své kondice, nezbude vám nic jiného než začít posilovat. Ať už s činkami, nebo prostě jen využijete váhy vlastního těla (což je rozhodně ten zdravější, ale i pomalejší způsob). Aplikací, které vás s tím pomůžou je opět více než dost, jen budete těžko hledat nějakou univerzální napříč mobilními systémy.

Daily Workouts

Aplikaci na Google Play pod tímto názvem nenajdete, je tam rozdělená podle toho, co konkrétně chcete procvičovat. Na App Store už si můžete nainstalovat jak jednotlivé části, tak i kompletní celek. Rozmyslete se podle toho, jaké části těla chcete procvičit a posílit. Na videu přesně vidíte, jak máte cvičit, vyberete si pouze celkovou dobu cvičení a případná opakování.

Odkazy na stažení a ceny: Android (freeware / 18,33 Kč), iOS (freeware / 2,99 euro)

Just 6 Weeks (Android)

Tato aplikace vám nabídne šestitýdenní trénink pro dosažení určitého cíle, který si můžete vybrat. Chcete například udělat nějaký počet shybů, dřepů, nebo se prostě jen vytáhnout párkrát na hrazdě. Vyberete si program a začnete cvičit. K dispozici jsou i statistiky, když budete poctivý, zvoleného cíle určitě dosáhnete.

Odkazy na stažení a ceny: Android (freeware)

Six Week Training (Windows Phone)

Program je kromě názvu a operačního systému velmi podobný tomu předchozímu. Vyberete si cíl, kterého chcete dosáhnout, a začnete cvičit podle předepsaného vzoru. Jednoznačným pozitivem jsou zátěžové testy, které odhalí, jak v tréninku pokračujete, opět nechybí historie záznamů.

Odkazy na stažení a ceny: Windows Phone (freeware)

Fitness Pro (iOS)

Tato aplikace už podstatně více počítá s tím, že musíte navštěvovat posilovnu. Vybírat si můžete z desítek cvičení, která jsou vysvětlena pomocí obrázků. Stačí si zapsat, kolikrát jste cvik provedli a s jakou váhou, a postupně získáte zajímavého statistiky a přehledy o svých sportovních výkonech. Program se dá použít i pro záznam aerobních aktivit. Měří čas, vzdálenost a tempo.

Odkazy na stažení a ceny: iOS (freeware)

Barbell Gym Tracker (Nokia)

Opět program spíše do posilovny. Vyberete svalové skupiny pro cvičení a pak si jen určíte, které cviky chcete vyzkoušet. Tato si můžete vytvářet tréninkové plány na týdny dopředu. Aplikace sleduje vaše pokroky ve cvičení, uvítal bych ale nějaké samostatné tréninkové plány.

Odkazy na stažení a ceny: Nokia (freeware)

All-in Fitness (Bada)

Velmi komplexní aplikace, která kromě cvičení poradí také se správnou životosprávou. Můžete vytvářet pokročilé tréninkové plány, využít existující programy, nebo si vytvořit vlastní rychlé cvičení. Aplikace nabízí cviky pro všechny tělesné partie, využívat se dá také jóga nebo strečink, stáhnout můžete ukázková videa. Nechybí zde ani krokoměr a teoreticky by měl fungovat i komunikace s osobním trenérem.

Odkazy na stažení a ceny: Bada (25 Kč)

Reklama