Duel: LG Optimus Hub vs. Samsung Galaxy Ace

Reklama

Nedávno recenzovaný LG Optimus Hub v nás příliš nadšení nevzbudil. Prorokovali jsme mu těžkou konkurenci zejména v podobě Samsung Galaxy Ace. Opravdu se ale vyplatí zaplatit více peněz za starší telefon? Není lepší vsadit na novinku, která se ještě do konce prodeje může dočkat nejednoho vylepšení?

  

LG Optimus Hub patří mezi nejnovější telefony se systémem Android. Samsung Galaxy Ace je naopak spíše veteránem a nahrazuje ho nástupce Ace Plus. O blížícím se konci vypovídá i velké zlevňování a docela velký cenový rozptyl telefonu v jednotlivých obchodech. Který z mobilů bychom si vybrali my?

Design a konstrukce

Oba telefony jsou si velmi podobné v rozměrech, zajímavé je, že se výrobci shodně rozhodli pro zajímavé oživení zadního krytu. Řešení Samsungu ale má i svůj praktický efekt, mobil se díky němu drží pohodlněji v ruce. Tečky u LG jsou jen na ozdobu a navíc má zadní kryt mírnou vůli. U Samsungu jsme podobné problémy nezaznamenali.

 

Telefony se celkem překvapivě shodují i v tom, že se microSHDC karta umisťuje do boku přístroje. U Samsungu nemusíte ani sundávat zadní kryt. Někdo by mohl ocenit i microUSB chráněný krytkou.

Oba telefony mají tři ovládací tlačítka pod displejem, u Samsungu je prostřední hardwarové. LG jsme hodně kritizovali za pohasínání dotykových tlačítek, Samsung takový problém řešit nemusí. Navíc hardwarovou klávesu jasně nahmátnete i potmě.

Rozměry telefonů jsou shodné, konstrukčně lepší je ale Samsung. Brali bychom jeho.

Displej

Telefony mají naprosto shodné parametry displeje. Stejná je úhlopříčka 3,5“, rozlišení 320 × 480 bodů, počet barev i technologie zobrazení TFT. Trochu lepší čitelnost bychom přisoudili spíše Samsungu.

Podle displeje nemá cenu se rozhodovat, oba telefony jsou na tom v podstatě shodně.

Funkce

Telefony mají zcela shodný typ procesoru s taktem 800 MHz, s operační pamětí je na to ale lepe LG. O to více překvapí, že systém je při praktickém používání podstatně svižnější u Samsungu, LG má velmi časté problémy se zasekáváním a pomalými starty.

Takřka shodná je kapacita interní paměti, o podpoře paměťových karet už jsme mluvili. Velké rozdíly nečekejte ani v multimediální oblasti, telefony mají 5Mpx fotoaparáty, Samsung jej ovšem doplňuje i bleskem. Vyšší kapacitu baterie nabízí LG, výdrž přístrojů je ale takřka totožná. Při hodně úsporném režimu se můžete dostat i ke třem dnům provozu.

Ani jednomu telefonu nechybí podpora rychlých dat, Wi-Fi, bluetooth nebo GPS.

Bráno čistě podle tabulkových hodnot, asi bychom preferovali LG. Pomalejší systém je ale velké mínus a tak dostane přednost Samsung.

Operační systém, výbava

I když oba telefony dělí velké časové období od uvedení, v obou najdete stejnou verzi operačního systému Android, a to 2.3.3. Každý z výrobců má vlastní grafickou nástavbu, na kterou si dokážete velmi rychle zvyknout. LG snad nabízí trochu větší možnost úpravy hlavní nabídky, u Samsungu se mi zase více líbí jeho standardní klávesnice. To jsou ale všechno drobné detaily, které se dají smazat vlastní úpravou od uživatelů.

Velkým lákadlem u Samsungu je možnost editování dokumentů Office, u LG marně hledám něco podobně výrazného. Oba telefony ale rozhodně potřebují doplnit funkce aplikacemi z Android Marketu.

Velkou nevýhodou Samsungu jsou chybějící sluchátka, v balení naopak najdete náhradní kryt a 2GB paměťovou kartu.

V této kategorii jsou telefony velmi vyrovnané. Samsung si situaci hodně kazí chybějícími sluchátky, zbytek výbavy je ale dobrý a u LG chybí karta i výměnný kryt. Tentokrát je to nerozhodně.

Cena

Cenově vycházejí telefony velmi podobně. Rozdíl je snad jen v tom, že Galaxy Ace se pomalu doprodává a z obchodů začne postupně mizet. A to je docela škoda. Mladší konkurenci se totiž bez potíží vyrovnal a i přes vyšší věk bychom si koupili spíše jeho.

LG E510 Optimus Hub lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

SAMSUNG S5830 Galaxy Ace lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama